Dnes se představí divákům plzeňští indiáni a následně pak Slavia Praha. V obou zápasech by se měla Energie již představit v „extraligové" sestavě. „Nic tomu nebrání a mělo by to tak být. Samozřejmě může ještě dojít k nějakým změnám, ale ty by měly být spíše kosmetické," říká na úvod trenér Jaromír Kverka.

Plzeňská Škoda prošla během léta obrovskými změnami. Do hokejového důchodu odešli Martin Straka nebo Jiří Hanzlík. Radek Duda s Martinem Vlasákem pak zamířili do Karlových Varů, respektive na Slavii. Na druhou stranu Energie je v podobné situaci.

„Nám po loňské sezoně také odešlo čtrnáct lidí. Samozřejmě že s odchodem Martina Straky jim odešla obrovská síla jak z ledu, tak i ze šatny. Martin měl mezi hráči veliké slovo," řekl na adresu bývalého kapitána Plzně asistent na lavičce Energie.

Energie a Plzeň se už jednou během přípravy potkaly a Karlovaráci vyhráli 0:2. Další měření sil se uskuteční ve třetím kole extraligy. „Budeme hrát spolu v televizi, a to teprve bude důležité utkání," přidal Kverka.

V současnosti se mužstvo na tréninku věnuje nácviku přesilových her. „Jak přesilovky, tak oslabení budou rozhodovat zápasy. Zaměřujeme se také na práci v našem obranném pásmu. Co se týče formací do přesilových her, tak máme připravené hned tři varianty. Během utkání budeme využívat tu pětku, které to aktuálně půjde," dodal.