„Neurčujeme si nějaké konkrétní a dlouhodobé cíle. Bylo to možná až moc svazující. Jdeme od zápasu k zápasu, od třetiny ke třetině a od střídání ke střídání. Cíl je předvádět přesně taktickou hru, kterou určíme, a navázat na bodový úspěch s Duklou Jihlava," říká před víkendem asistent trenéra Mikuláš Antonik.

Pokud bude chtít Energie bodově uspět, a to všichni hráči chtějí, tak se bude muset vyvarovat hrubých individuálních chyb. „To je samozřejmé. Nechceme vidět nějaká zvěrstva, jako byla před první brankou Jihlavy. Jinak musíme zlepšit herní prvky v útočném pásmu," přidává.

Oba víkendové protivníky si trenéři dobře nastudovali: „Byl jsem se osobně podívat na Slavii, když hrála semifinále s Českými Budějovicemi. Hrají poctivě do defenzivy a hlavně moc nechybují. Jinak mají ve svém kádru několik hráčů, kteří jsou silní v předbrankovém prostoru jak u vlastního gólmana, tak i u soupeře. Tím chci říci, že naše prosazení nebude vůbec jednoduché, ale my musíme udělat všechno pro to, abychom to zvládli a byli úspěšnější," pokračuje asistent Antonik.

Do sestavy karlovarské Energie se před oběma zápasy vrací střední útočník Rostislav Marosz. „Zatím jsme ho zařadili na post centra čtvrté formace k Vojtovi Tomečkovi a Petrovi Koblasovi. To je zatím jediná změna. Jinak jsme se snažili do sestavy nezasahovat," říká.
V neděli nastoupí Karlovaráci na ledě Vervy Litvínov. „Osobně si myslím, že jsou to favorité celé prolínací soutěže, ale i tam chceme být úspěšní," dodává.