Co ale jistojistě ovlivní, bude postavení týmů, přesněji jejich bodové rozestupy v nadstavbové soutěži play-out. Poslední dva celky po skončení play-out pak spadnou do baráže a o svoji účast ještě budou muset bojovat v prolínací soutěži.

Karlovarská Energie má v současnosti na předposlední Kladno sedmnáctibodový náskok a pokud si ho dokáže udržet, tak se téměř na sto procent baráži vyhne. „Stále je o co hrát. Naději na předkolo nevzdáváme. Ztrácíme sice osm bodů na postupující místo, ale stále naděje žije. Dokud to půjde, tak budeme bojovat a pokusíme se postoupit," říká před utkáním asistent trenéra Jaromír Kverka a pokračuje: „Co se týče situace v případném play-out, tak musíme Kladno udržet v dostatečné bodové vzdálenosti a vyhnout se nějakým komplikacím."

Chomutov už si baráž jistojistě zahraje. Kladno, pokud bude po základní části ztrácet na dvanácté místo osmnáct bodů, tak do prolínací soutěže spadne také. „Aktuálně máme sedmnáctibodový náskok a musíme si ho udržet. Cíle máme aktuálně dva. Bojovat stále o předkolo a navíc co nejvíce utéci Kladnu," přidává Kverka.

Středočeši v posledních třech utkáních nedokázali vstřelit branku. Naposledy vyšli bodově naprázdno na ledě Třince, kde prohráli 0:6. „Podle mého jim nejvíce schází obránce Kaberle, který v Třinci nehrál. On dokáže rozdělovat kotouče na útočníky, kteří následně mají více příležitostí. Nicméně i bez něj na svém stadionu jsou nepříjemní. Umí se prosadit v přesilových hrách, kterých se musíme vyvarovat," popisuje Kverka soupeře.

Do sestavy, jež se představila v úterním zápase v Litvínově, trenéři zasahovat nebudou. „Všechno bude při starém. Hráči nastoupí v tom samém složení, jako hráli. Menší potíže měl v posledním zápase Bičánek, ale měl by být v pořádku a normálně hrát," dodává.