Jihomoravané měli před utkáním v lázeňské metropoli za sebou sérii čtyř porážek v řadě a na ledě KV Areny se od prvních minut snažili tuto nepříznivou bilanci zastavit.

Jenomže při vyloučení Jakuba Koreise v 6. minutě napřáhl na modré David Nosek a Energie šla do vedení. Hosté se stále tlačili, ale domácí borci pozorně bránili. Když v 15. minutě napřáhl z hranice kruhu Martin Gründling křičela KV Arena podruhé gól.

Kometa mohla korigovat při útočném faulu Vojty Poláka, ale pětice střelců v modrobílém dresu nic kloudného nevymyslela. Přesněji řečeno čtveřice bránicích hráčů soupeři nic nedovolila.

Druhá dvacetiminutovka se nesla ve znamení klidu na hokejkách Energie. Zodpovědná obrana ve středním a obranném pásmu přinášela své ovoce. Kometě nepomohla ani přesilovka pět na tři. Domácí brankář Tomáš Závorka byl sice pod sprchou střel, ale jinak držel jak skála.

Ještě ale než dostali hosté možnost dvounásobné početní výhody, tak padla třetí branka. Jiřího Trvaje překonal po asistencích Doležala a Pohla střelec zápasu Lukáš Pech. Na ukazateli skóre svítilo 30:57.

Lukáš Pech byl při chuti a dokázal se prosadit ve druhé třetině ještě jedenkrát. Tentokrát to bylo po akci Vojty Kloze, který se jako obránce nerozhodl vypálil, ale kroužil okolo branky hostí. Po jeho střele se ke kotouči dostal již zmiňovaný Pech a ve 37. minutě vstřelil čtvrtý gól Energie. Po této brance se poroučel Trvaj na střídačku a nahradil ho Martin Falter.

Za zmínku ještě stojí vyloučení kapitána Komety Radima Bičánka. Ten po vyloučení za vysokou hůl neudržel nervy na uzdě a po dvou desetiminutových trestech putoval předčasně pod sprchy.

Třetí třetinu začala Energie v početní výhodě pět na tři a dokázala jí využít. Do listiny střelců se zapsal kdo jiný než opětovně Lukáš Pech a ve 41. tak vyslyšel skandování publika: „Dejte jim bůra."

Příznivci Energie si utkání užívali a téměř po celou třetí třetinu obíhala KV Arenu „mexická vlna" a to i v sektoru hostí, jenž byl naplněn dvěma stovkami Jihomoravanů.

V polovině třetí části doslala Kometa opět přesilovku pět na tři, ale ani tentokrát se někdo neprosadil. Když už to vypadalo, že přeci jen padne branka, tak Závorku zastoupil na brankové čáře obránce Honza Látal.

V čase 50:14 se opět křičelo gól a opět to bylo po střele Lukáše Pecha, který mířil přesně již po čtvrté. Faltera v brance hostí překonal po přihrávce Michala Grmana. Tečku za zápasem pak udělal sedmou brankou Energie Petr Pohl. Karlovy Vary tak protáhly sérii proher Komety už na pět zápasů a vyhrály 7:0.

HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno 7:0 (2:0, 2:0, 3:0). Branky a nahrávky: 6. D. Nosek (J. Drtina, Pech), 15. Gründling (V. Polák, Vachovec), 31. Pech (Doležal, Pohl), 37. Pech (KLoz), 41. Pech (Zaťovič, Bicek), 51. Pech (Grman), 59. Pohl (Doležal, Gulaši). Rozhodčí: Šír, Pešina – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:6 + Bičánek 10 a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4079.

K. Vary: Závorka – Nosek, J.Drtina, Látal, Kloz, Gründling, Gulaši, Grman -Zaťovič, Pech, Bicek, Skladaný, Polák,Vachovec, Skuhravý, Pohl, Doležal, Heřman, Košťál, Zucker. Trenéři: Žemlička, Kverka, Kněžický.

Brno: Trvaj (37. Falter) – Žiźka, Valach, Malec, Valábik, Bičánek, Švrček, Dusík – T. Svoboda, Divíšek, Holec, H. Zohorna, Hruška, J. Svoboda, Dlouhý, Petrovický, Čermák, Erat, Koreis, Dočekal. Trenéři: Venera, Oslizlo.