Družina trenéra Michala Straky vyhrála v Karlových Varech souboj 14. kola s nejhorším týmem extraligy 6:0.

První třetina patřila gólově Škodovce, ale jinak diváci viděli vyrovnané střetnutí. Ani jeden z týmů, kromě využité přesilovky z 18. minuty hostujícím Kubalíkem, si nevytvořil vážnější šanci. V již zmíněné přesilovce Indrák kombinoval s Jeřábkem a v čase 17:29 našli před domácí brankou volného Kubalíka, který neměl problém uklidit kotouč za bezmocného Habala. Na trestné lavice v té době seděl karlovarský Rohan za podražení.
A statistika střelby v první třetině? Domácí pálili sedmkrát a hosté si připsali o jeden pokus více.

„Před utkáním jsme udělali několik změn. Přeskládaly se útoky a začalo se nám dařit," usmíval se plzeňský centr Jakub Lev. I ve druhé dvacetiminutovce byly v počtu střel hosté lepší jen nepatrně. Indiáni vypálili šestkrát, domácí o jeden pokus zaostávali. To ovšem neplatilo o brankovém poměru. Plzeňští odcházeli do šaten
s třígólovým náskokem, který se rodil postupně.

Ve 29. minutě využil přesilovou hru Johnson, vybídnutý ke skórování Lvem. Tečku za druhou třetinou udělal Hossa, který se dostal společně s Preisingerem do přečíslení dva na jednoho a přidal třetí gól. „Dlouhodobě na nás leží deka. Nestíhali jsme bruslařsky. Všude jsme byli ne o jeden, ale o pět kroků později," přiznal se sklopenou hlavou karlovarský obránce Benák.

Třetí dějství otvírala Plzně přesilovkou pět na tři, a to o délce jedné minuty a dvaatřiceti vteřin. Za osmadvacet vteřin se však škodováci radovali počtvrté. Zadražila z trestné lavice vysvobodil opět Johnson. Od tohoto okamžiku nebylo o vítězi zápasu pochyb. Indiáni drželi otěže utkání pevně v rukou.

Energie se do zakončení dostávala jen ojediněle, ale buď střelci jako Haščák či Tomeček nemířili přesně nebo narazili na brankáře Machovského.
A dál platilo, že když se daří, tak se daří. Plzeňský kapitán Kratěna nasadil ve 49. min. k brejku dokonce ve vlastním oslabení a Habala v domácí brance doslova vykoupal. A byl to jeho 300. gól v extralize. Štastný střelec poté v 59. minutě udělal další trefou tečku za zápasem.

„Dali jsme šest gólů, Machovský vychytal nulu, v oslabení jsme neinkasovali a navíc jsme sami využili tři přesilovky. Tým odvedl dobrou práci," byl spokojený trenér Michal Straka.

Plzeň si vysokou výhrou spravila chuť po předchozí porážce 5:7 v Chomutově. Po konci zápasu neudržel nervy na uzdě Hossa. Ohnal se po Zadražilovi a dostal trest ve hře. To znamená, že si v pátek doma s Pardubicemi nezahraje. A zodpovídat se musel také domácí kapitán Radim Bičánek. Ten vyšel ze šatny mezi fanoušky Energie a omlouval se jim za předvedený výkon.

„Nacházíme se ve velice složité situaci a za poslední týden jsme klesli ještě níže, než jsme byli," uvedl domácí kouč Peter Oremus. „ Zažil jsem derby jako hráč i trenér, ale takový přístup, jaký hráči předvedli tentokrát, nesnese kritéria české extraligy. Musíme s tím něco udělat, aby každý hráč za Vary bojoval tak, jak se má," zlobil se trenér, který ani čtvrtý zápas po svém nástupu ke karlovarskému týmu nevyhrál.

KARLOVY VARY – PLZEŇ 0:6 (0:1, 0:2, 0:3). Branky a nahrávky: 18. Kubalík (Indrák, J. Jeřábek), 29. Johnson (Lev), 39. Hossa (Preisinger), 43. Johnson (Lev, Kadlec), 49. Kratěna, 59. Kratěna (Johnson). Rozhodčí: Hodek, Hejduk – Frodl, Belko. Vyloučení: 9:7, navíc Hossa (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 5153.
Karlovy Vary: Habal – J. Tomeček, Bičánek, Benák, Sičák, Harant, Rodney, Weinhold – T. Rachůnek, Marosz, I. Rachůnek – V. Tomeček, Bulík, Haščák – Koblasa, Zadražil, Vachovec – Gorčík, Kverka, T. Rohan. Trenéři: Oremus a Mlejnek.
Plzeň: Machovský – J. Jeřábek, Moravčík, Kadlec, D. Sklenička, Kubka, Pulpán – Indrák, Kracík, D. Kubalík – Kratěna, Bližňák, Johnson – Schleiss, Preisinger, Hossa – Hollweg, Lev, Poletín. Trenéři: M. Straka a Čihák.