Tam po dvou třetinách Karlovaráci prohrávali o dvě branky, i přesto dokázali gólové manko v závěrečném dějství smazat a dovést tak duel do nerozhodného konce, když se postupně trefili do branky Brňanů Vachovec a Stloukal. V nastaveném čase se však Energii letos ale vůbec nedaří a tuto nelichotivou bilanci potvrdila i tentokrát. Z jihu Moravy si tak odvezla bod.

Samotný zápas se pak odehrál ve speciálních dresech v rámci projektu Legenda pomáhá. Navíc kapitán Energie Václav Skuhravý bodem za asistenci překonal rekord v počtu kanadských bodů v dresu Energie, který s číslem 386 dosud držel jeho bývalý parťák Petr Kumstát.

„Zápas jsme dobře rozehráli, Brno nás nedostávalo pod tlak, ale přesto se jednou trefilo. Ve druhé třetině jsme hráli v oslabení, Kometa přidala další gól. Před poslední částí jsme si něco řekli v kabině a musím hráče pochválit, že třetí část zvládli. V prodloužení jsme mohli i vyhrát. Bohužel jsme udělali chybu a soupeř ji potrestal,“ hodnotil zklamaně zápas karlovarský trenér Jan Tlačil.

Spokojenost alespoň s dvoubodovým přírůstkem byla v kabině Brna. „Zápas jsme mohli rozhodnout ve druhé třetině, kdy jsme měli mnoho šancí nebo nájezdů. Můžeme litovat třetí části, soupeř využil našich chyb a proměnil šance. V prodloužení jsme přežili dvě dobré šance Varů a bod jsme získali nakonec my,“ ohlédl se za utkáním brněnský kouč Petr Haken.

HC Kometa Brno – HC Energie 3:2pp (1:0, 1:0, 0:2 – 1:0). Branky a nahrávky: 16. Hruška (Štencel, Trška), 23. Brabenec (J. Káňa), 62. Hruška – 43. Stloukal (Flek), 54. Vachovec (Gorčík, Skuhravý). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Barvíř, Blumel. Vyloučení: 6:7, navíc Kvapil, Gulaši (oba KOM) 10 min., Mullane (KVA) 10 min., Mallet (KOM) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7351.

HC Kometa Brno: Vejmelka – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Zábranský – J. Káňa, Čermák, Haščák – M. Kvapil, Brabenec, H. Zohorna – Hruška, V. Němec, Mallet – R. Zohorna, Dočekal, Vondráček.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Harant, Dujsík, Sičák, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Baldajev, Weinhold – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec, Skuhravý, Gorčík – Mullane, Stloukal, V. Tomeček – O. Beránek, Gríger, Flek.