Důvod? Netrpělivě očekávají bodový zisk A týmu HC Energie. Ve třinácti doposud odehraných utkáních si tým z lázeňské metropole připsal jen osm bodů a na kontě má již deset porážek. To, že je v tabulce poslední, snad už nemá cenu ani psát.

Energetici hrají o tomto víkendu dvakrát na vlastním ledě, a kdy už konečně zabodovat než právě v domácím prostředí! V pátek se od 18 hodin na ledě velké haly KV Areny představí Bílí Tygři z Liberce. V neděli pak svěřenci trenéra Oremuse budou bojovat od 15:30 hodin o další body s plzeňskou škodovkou.

„Naše postavení v tabulce nám říká, že musíme vyhrát, a to nejlépe v obou zápasech. Je nám ale jasné, že síla Liberce je veliká," varuje kouč Oremus před pátečním soupeřem.

Aktuálním problémem A týmu Energie je slabá produktivita a optimální složení formací, které by začalo přinášet body. „Musíme pracovat s hráči, které tu máme. Nicméně dříve nebo později se budeme muset podívat po dvou hráčích, protože potřebujeme doplnit," pokračuje.

Trenér Oremus přesně ví, kde je největší slabina týmu. „Potřebujeme hráče do druhé formace, tedy útočníky. Naše produktivita je velice slabá a na té musíme zapracovat především," říká Oremus a pokračuje: „Co se týče defenzivy, tak spokojení nejsme, ale bota nás tlačí směrem dopředu. Kromě dvou utkání jsme nedali více jak dvě branky."

Na postu brankáře trenér problém nevidí. „Habal chytá v Ústí, Závorka u nás. Tady problém nemáme. Tomáš Závorka má naši plnou důvěru. Jak už jsem řekl, problém je v ofenzivě," vyvrací Oremus spekulace fanoušků, že slabinou týmu je gólman.

Peter Oremus zažil derby Vítkovice – Třinec, takže si dovede představit, co se bude dít v nedělním utkání. „Výsledky Plzně ukazují, že mají svoji kvalitu. My ale hrajeme doma a o ty body se se soupeřem pobijeme," dodává.