V pátek se svěřenci trenérů Mlejnka a Kverky představí pod Ještědem, v neděli pak v KV Areně. První duel začíná v 18 hodin, druhý pak v 15:30.

Trenéři mají před oběma zápasy jedno veliké přání. „Byl bych moc rád, kdyby bylo po tomto víkendu již rozhodnuto. Máme v současnosti na Olomouc náskok sedmi bodů a pokud by se nám podařilo uhrát dvě vítězství, tak už jsme definitivně zachráněni bez ohledu na výsledky Olomouce," říká na úvod asistent Jaromír Kverka.

Jenomže jak Liberci, tak i pražské Slavii už o nic nejde. Liberec se v tabulce nikam neposune a ani ho nikdo nepřeskočí, Slavii naopak čeká baráž a může se v klidu důkladně připravovat. „Je to už jen o nás a o Olomouci. Navíc, když vezmeme v potaz, že hrajeme i jednou u nich, tak je z pohledu Hanáků stále o co hrát. Nicméně my to máme všechno ve svých rukách a bude záležet jen na nás, jak se s tím popereme," pokračuje Jaromír Kverka senior.

Energetici nastoupí do obou utkání, pokud to bude jen trošičku možné, v sestavě, která vybojovala tři body na ledě Slavie. „Není důvod dělat nějaké změny. Po zdravotní stránce jsou hráči v pořádku a pokud se týmu daří, tak se do něj nějak nezasahuje," přidává kouč.

Statistiky hovoří následovně: Ve hře je dvanáct bodů, které mohou jednotlivé týmy maximálně získat. Pokud Olomouc jedinkrát prohraje a Energie v tom kole získá tři body, tak je rozhodnuto. Naopak na Hané doufají, že Energie třikrát klopýtne.