Pokud karlovarští hokejisté nevyhrají,  s největší pravděpodobností spadnou do baráže. Pokud ano, mohou sezonu dohrát v relativním klidu. Taková je situace před dnešním utkáním Energie na ledě libereckých Bílých tygrů.   Zápas začíná v 18:30 hodin.


„Je to o tomhle jednom utkání. Pokud uspějeme, tak bude klid. Když ne, tak nás baráž asi nemine," přiznává asistent trenéra Jaromír Kverka. V Podještědí ale Energie nevyhrává. V letošní sezoně ani jednou a v minulých letech to také nebyla žádná sláva. „Bohužel je to tak, ale proč na druhou stranu tuto nepříznivou bilanci nezvrátit? Všechno je jednou poprvé a proč bychom nemohli poprvé letos vyhrát v Liberci? Můžeme to nepsané pravidlo změnit," pokračuje Kverka.


Liberec odehrál s Energií letos již pět utkání. „Víme, že nemáme dobrou bilanci, a proto jsme se snažili udělat několik změn. Uvidíme, zda se nám ukáží jako dobré. Proto jsme se například připravovali v malé hale KV Areny. Je v ní sice větší zima, ale na druhou stranu jsme chtěli využít menší ledové plochy. A co se týče zimy, tak to tu hodinku kluci taky vydrží," přidává.


Do sestavy by se pomalu mohla vrátit dvojice Bicek – Vlach. „Už s námi trénují na ledě, ale netroufnu si říci, kdy budou schopni zasáhnout do utkání. Jejich zdravotní stav se zlepšil, ale jestli do utkání nastoupí, ukáže až předzápasové rozbruslení," upozorňuje kormidelník A týmu.


Po zápase s Chomutovem byli hráči hodně naštváni, ale především sami na sebe. „Se sestavou jsme nic nevymýšleli. Moc změn dělat nemůžeme. Podívali jsme se na to utkání a každý viděl, kde se stala chyba.   Nicméně po pondělku, kdy měli hráči volno, si v úterý vzal slovo Vašek Skuhravý a začal hráče nabuzovat na Liberec. Kluci tak ukázali, že chtějí vyhrát," dodal.