Úvodní dvacetiminutovka byla nabitá šancemi na obou stranách. Prosadit se dokázala pouze Energie, když ve 3. minutě využil laxní rozehrávky kohoutů Filip Koffer. Jednobrankové vedení mohli domácí ztratit ve 14. minutě, ve které Navrátil orazítkoval břevno. Karlovarští si těsný náskok pohlídali do sirény a ve 25. minutě navýšil mladík Vít Jiskra. Ten si kromě první trefy v play-off odnesl také šrám na obličeji.

Olomoučtí nadále marně hledali recept na Vladislava Habala, hra začala přiostřovat a na ledě se to hemžilo šarvátkami. Poté ve třetí části zažila Energie minutu hrůzy. V přesilové hře dorazil Musilovu střelu za Habala Jan Káňa a během pár vteřin vyrovnal Tomáš Dujsík. Kohoutům se vlila nová krev do žil a snažili se otočit nepříznivě se vyvíjející zápas na svou stranu.

Stejný cíl měla také Energie, kterou začala trápit koncovka a nepřesné rozehrávky. Vyrovnané skóre zůstalo i po šedesáti minutách a na řadu přišla náhlá smrt v podání prodloužení. Ve 64. minutě zůstal u tyčky volný Jiří Ondroušek, který zajistil kohoutům vítězství v zápase i sérii. „Byli jsme blízko k bodu, mohli jsme se v sérii dostat do vedení. Vítěz série musí mít tři výhry a my třetí bod nedáme Olomouci zdarma,“ hlásí trenér energetiků David Bruk.

HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 2:3 pp (1:0, 1:0, 0:2 – 0:1 ). Branky a nahrávky: 3. Koffer (Kohout), 25. Jiskra – 46. J. Káňa (P. Musil, Orsava), 46. Dujsík (Bambula, Kusko), 64. Ondrušek. Rozhodčí: Jaroš, Šindel – Špůr, Šimánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 4 329. Karlovy Vary: Habal – Havlín, Huttula, Pulpán, Stříteský, Dlapa, Mikyska, Bartejs – Koblasa, Černoch, O. Beránek – Rachůnek, Jiskra, Hladonik – Redlich, Koffer, Kohout – Juusola, Kružík, Kofroň. Trenér: David Bruk. Olomouc: Konrád – Ondrušek, Dujsík, Rašner, Škůrek, Řezníček, Švrček, T. Černý – J. Káňa, P. Musil, Orsava – Kusko, Knotek, Bambula – Anděl, Klimek, Navrátil – Kucsera, Menšík, Rutar. Trenér: Jan Tomajko.