Pod vedením Karla Mlejnka získali deset bodů v pěti zápasech a opustili poslední místo tabulky. Zlepšenou pohodu Energie demonstrovala, když i díky dvěma gólům kapitána Martina Zaťoviče porazila jednoznačně Kladno 6:1. „V týmu je momentálně pohoda a doufám, že budeme přidávat další a další vítězství, protože sezona je pořád teprve na začátku," pochvaloval si Zaťovič po druhé domácí výhře za sebou. Uvědomuje si ale, že za zlepšenými výsledky není jen změna trenéra a odchod Richarda Žemličky. „Hodně se změnilo v našich hlavách. Po domácím zápase se Spartou jsme spadli až na dno a začali jsme pracovat znovu s tím, co každý z nás umí," přiznal.

Základem zlepšených výsledků jsou spolehlivé výkony brankářské jedničky Tomáše Závorky a zjednodušená hra. „Snažíme se vzadu nic nevymýšlet, poslat puk dopředu a hned za ním jít. Na naší soupisce není žádná hvězda, samozřejmě kromě gólmana Závorky, tak proto musíme hrát účelný hokej založený zejména na bojovnosti," uvedl Zaťovič a je rád, že nastolený herní styl nese ovoce.

Proti Kladnu Západočechům pomohlo, že se dostali rychle do vedení. Skóre otevřel již po 74 sekundách Radek Dlouhý a první třetinu domácí vyhráli 2:0. „Po druhé třetině, kdy jsme vedli 3:0, jsme si v kabině řekli, že do třetí nastoupíme, jako by to bylo bez branek, a vyplatilo se nám to. Nakonec jsme ještě vstřelili další tři branky. Hokej nás zase začal bavit," pochvaloval si druhý nejproduktivnější hráč Karlových Varů. „Děláme, co po nás trenér chce, a situace je rázem jiná, než když člověk prohrává, a ještě hraje mizerný hokej," řekl Zaťovič. Na zlepšené výkony a výsledky pozitivně reagují i fanoušci. Hokejisté se tak v KV Areně cítí ‚více' doma. „Zlepšená atmosféra je znát i na našem výkonu. S Kladnem byla atmosféra parádní," dodal.