„Já mohu být spokojený jen s prvními třiceti minutami, kdy jsme byli aktivní, měli pohyb a tlak do branky. To bylo z naší strany velmi dobré. Dalších třicet to bylo velmi zlé, vše nám chybělo," řekl Oremus novinářům.

Klíčovým momentem byl inkasovaný gól čtyři sekundy před koncem druhé třetiny. „To se nesmí stát, musíme to ubránit nějakým způsobem. Stále jsme ale měli dvacet minut, abychom výsledek otočili. Ale my jsme si nevytvořili šance nebo tlak," podotkl čtyřiačtyřicetiletý kouč, který do Karlových Varů přišel z Košic.

Oremus tým převzal ve čtvrtek, ve středu z hlediště sledoval vítězný zápas Energie na ledě pražské Sparty. Oproti němu dnes jeho svěřenci začali výrazně aktivněji. „To je pravda, začátek byl dobrý. Tak jak si to představuju. Pak to ale nebyl výkon, jak se má doma hrát. Musíme také zlepšit produktivitu, abychom byli úspěšní," řekl Oremus.

Zhoršený výkon ve druhé části utkání podle něj nesouvisel s fyzickou kondicí. „To určitě ne. Chybí mi tam, abychom si více dovolili s pukem. Nějaká kombinace. My jsme získali ve středním pásmu puk na hokejky a všechno jsme nastřelovali nebo odstřelovali," všiml si bývalý asistent Vladimíra Vůjtka staršího u slovenské reprezentace.

Během první třetiny se ve velké šanci ocitl Petr Koblasa, který svou střelou do tyčky pouze rozezvučel prostory KV Areny. Právě nevyužité šance byly podle Petra důvodem porážky. „Před naší brankou kotouč dobře zachytil náš obránce a hodil ho ihned dopředu. Já si nahozený kotouč pouze sebral ve středním pásmu, a protože daná situace neumožnila přihrávku, tak má střela skončila pouze tyčkou," přidal útočník své hodnocení.

A co podle Koblasy rozhodlo utkání? Na to odpověděl: „Hlavní chyba byla zřejmě v tom, že jsme měli ještě za vedení 2:1 spoustu šancí, ale nedokázali jsme je zužitkovat k navýšení stavu utkání v náš prospěch. Soupeřovi se v šancích dařilo o dost líp," dodal.

Dnes se svými svěřenci Peter Oremus bude skládat reparát. V dohrávce 12. kola se Energie představí na ledě královéhradeckého Mountfieldu. Utkání bude rozehráno v 17:30 hodin. „Oproti zápasu s Litvínovem musíme zapracovat na koncovce," doplňuje Oremus.