Obměna formy spolupráce pramení z rodinných důvodů na straně zkušené manažerky. Jednou z podmínek na obsazení pozice generální manažerky byl stálý pobyt v Karlových Varech, ta se však ukázala jako ne zcela udržitelná. Komplikuje se totiž zdravotní stav maminky Macháčkové, která jí chce být nablízku.

„Na rodinnou situaci jsem si nikdy nestěžovala, mám velkou podporu svého muže. Není to ale pro mě vstříc mamince jednoduché,“ popsala hlavní příčinu Macháčková.

Zdenka Macháčková Šimánková je novou generální manažerkou HC Energie Karlov Vary.Zdenka Macháčková Šimánková je již bývalou generální manažerkou HC Energie Karlov Vary.Zdroj: HC Energie Karlovy Vary/Kateřina Pelikánová

„Plně rozumíme důvodům, proč se Zdenka rozhodla post ve vedení našeho klubu opustit. I za ten krátký čas, co v něm působila, nastavila systémové procesy, které by měly vést k tomu, že klub ve střednědobém horizontu dosáhne vytyčených cílů. Za její práci se jí sluší jen a jen poděkovat. Zdenka navíc Energii úplně neopouští, s klubem bude nadále externě spolupracovat v oblasti sales a financí,“ okomentoval částečný odchod zkušené manažerky jeden z majitelů klubu Daniel Tobolka, který po odchodu Macháčkové nově povede Energii, ve které je i zároveň jednatelem.