Hokejisté Liberce dnes hostí v Tipsport aréně karlovarskou Energii.Od 18.30 hodin tu na sebe narazí dvě nejlepší obrany minulého ročníku extraligy.

V nedělním čtvrtém kole soutěže liberecká obrana nedovolila kladenským ostrostřelcům ani jednou skórovat, a Bílí tygři si tak odvezli vítězství ze středních Čech 1:0. Dokazují tak i v tomto ročníku, že defenziva je v Podještědí výstavní.

Energie Karlovy Vary hostila v podkrušnohorském derby Litvínov. Utkání bylo velice bojovné a rozhodnutí přišlo až ve třetí třetině. Dvakrát se mezi střelce zapsal obránce Jiří Hanzlík. Jedenkrát v přesilové hře a proměněným trestným střílením. Velice tak pomohl domácím k vítězství 3:1.

„Výhry nad Litvínovem si cením více než nad Pardubicemi. Souboj s Chemopetrolem byl velice náročný a moc se nám nedařilo. Proto ho tak cením,“ řekl po utkání karlovarský trenér Zdeněk Venera.

Oba dnešní soupeři budou spoléhat především na gólmany a bezchybnou defenzívu. Liberecký Milan Hnilička inkasoval od začátku soutěže pouze čtyřikrát. Energetik Lukáš Mensator si až na utkání se Slavií také drží výbornou bilanci.

„Liberec už dvě sezony potvrzuje, že je doma velice silný, ale my chceme s Tygry sehrát důstojné utkání a být jim vyrovnaným soupeřem,“ hodnotí soupeře Venera a dodává: „Budeme hrát ze zajištěné obrany. V Liberci si nemůže nikdo dovolit začít hrát otevřený hokej.“