V polovině deváté minuty Matěj Záhora trefil skulinkou u levé tyče branky hostujícího gólmana a poslal domácí do vedení. V první třetině přidali energetici ještě druhou branku, když se do listiny střelců zapsal Rastislav Dej.

Hosté se prosadili až ve druhé polovině zápasu. Na ukazateli skóre svítilo 34:47 a Jan Soldán procpal výborně chytajícímu Hruškovi puk pod betony. Karlovarský gólman byl v domnění, že kotouč má pod svými chrániči, ale ten se za ním pomalu došoural až za brankovou čáru.

Za necelé dvě další minuty vyrovnal Kamil Malárik dělovou ranou z levého kruhu.

Do třetího dějství vstoupila lépe Slavie, když Jaroslav Hafenrichter poslal svůj tým do vedení. V závěru se energetici pokoušeli vyrovnat v power play, ale Jan Česnek trefou do prázdné branky zpečetil osud utkání.

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 2:4

Třetiny: 2:0, 0:2, 0:2.
Branky: Záhora, Dej - Soldán, Malárik, Hafenrichter, Česnek.
HC Energie Karlovy Vary: Panec, Hruška, Schmidt, Přindiš, Tomeček, Boguský, Tollinger, Zmeškal, Rohan, Šnajdr, Topinka, Hudák, Záhora, Kellner, Mareček, Sláma, Mistoler, Dej, Majer, Budínský, Kuběna, Rohan.
HC Slavia Praha: Linhart, Furch, Beránek, Gaisler, Mazanec, Veselý, Vráblík, Horváth, Soldán, Moščic, Nestrašil, Doležal, Petrán, Malárik, Krejčí, Freisler, Dudek, Hafenrichter, Vokál, Česnek.