Hokejisté karlovarské Energie nestačili na pardubický Moeller a prohráli včerejší finále letního poháru až po samostatných nájezdech 3:2.

Karlovarský trenér Zdeněk Venera netajil po zápase své zklamání. „Chybělo nám trochu toho štěstí, ale celkově jsem s výkonem hráčů spokojen. Pravdou je, že jsme nedali v přesilovkách pět na tři branku a to rozhodlo utkání,“ řekl kouč Energie a dodal: „Před sezonou jsme sice vhodně doplnili útočnou sílu mužstva, ale v dnešním zápase se nám na hokejky lepila velká smůla, která utkání rozhodla.“

Hrdinou zápasu byl gólman Energie a reprezentant Lukáš Mensator. Vychytal mnoho příležitostí pardubických útočníků, ale v penaltovém rozstřelu nestačil na Libora Pivka, který své trestné střílení proměnil.

Druhou branku hostí vsítil Vítězslav Bílek a celek Energie dělily necelé tři minuty od zisku poháru, když vyrovnal Miroslav Hlinka.

„Bylo to dobré utkání. Vytvořili jsme si spousty šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Rozhodující byly dvě přesilovky pět na tři, které jsme nevyužili,“ zhodnotil utkání exkladenský forvard Bílek.

Příští zápas odehraje Energie na domácím ledě ve čtvrtek 6. září od 17 hodin, když bude v přípravě hostit celek Českých Budějovic.