Václav Skuhravý, Petr Kumstát, Jan Košťál a Lukáš Mensator nastoupili ve čtvrtek k přátelskému utkání s Německem v dresu se lvem na prsou.

První útočná formace Energie hrála jako třetí útok a vedla si znamenitě. Hned při prvním střídání dostala možnost předvést se v přesilovce a úvodním střelcem utkání se stal karlovarský kapitán Václav Skuhravý. Ten dorazil střelu Vlastimila Kroupy za záda německého brankáře Kotschnewa. „Hrálo se mi mnohem lépe než v Ústí. Tam jsem se nechal dvakrát vyloučit a dostali jsme z toho dva góly. Dneska to bylo o mnoho lepší,“ hodnotil své vystoupení Václav Skuhravý a hned dodal: „Jsem moc rád, že jsme hráli všichni tři. Jsme na sebe s Petrem a Honzou zvyklí a podleměto bylo i vidět.“

Mezi střelce se zapsal i Petr Kumstát, když se dokázal prosadit na brankovišti a propasírovat puk do sítě.

Výborně hrál narychlo povolaný třetí do party Jan Košťál. Sice se nezapsal do análů střetnutí, ale jeho práce na ledě byla ve třetí formaci dobře vidět. Především doplňoval obranu a bránil střední pásmo, tak jak je zvyklý hrát v barvách Energie.

Svého prvního startu se na třetí pokus dočkal i miláček karlovarských fanynek Lukáš Mensator. Trenér Hadamczik ho poslal na led až poslední dvě minuty utkání.

„Jsem moc rád, že jsem dostal příležitost aspoň na ty dvě minuty. Ta branka mě trochu mrzí, ale i tak jsem rád, že jsem mohl nastoupit,“ řekl těsně po zápase Lukáš Mensator.

Většina příznivců na stadionu celý zápas vyvolávala jméno gólmana Energie.

„Chtěl bych poděkovat všem fanouškům. To, co v hledišti předvedli, když jsem vyjel na led, byla pro mě skutečně obrovská pocta a musím poznamenat, že mě to také velice dojalo,“ chválil a děkoval domácím fans šťastný a spokojený brankář.