Odchovanec karlovarské Slavie, posléze Becherovky a Energie, se připravuje na další ročník kanadsko – americké NHL. Dvaadvacetiletý forvard Vojtěch Polák, který obléká už třetím rokem dres Dallasu Stars, nabírá dávky letní přípravy střídavě v Mariánských Lázních a Karlových Varech. Tato sezona tak bude v nejlepší hokejové lize pro Poláka možná i klíčová, jelikož mu v klubu vyprší tříletý kontrakt.

Za mořem máš ještě rok platnou smlouvu…
Hlavním cílem pro mne bude prosadit se do hlavního týmu Dallasu. Na konci této sezony mi vyprší stávající smlouva a já bych ji rád prodloužil. Teď je však pro mne směrodatné poprat se o místo v prvním týmu, a tím si vydobýt nový kontrakt.

Jak se připravuješ na tuto náročnou sezonu?

Jsme s bratrem v přípravném kempu u trenérů Seilerových v Mariánkách. Musím říci, že příprava je na velmi vysoké úrovni. Jak po fyzické tak i po taktické stránce. Seilerovi pro nás připravili spoustu nových prvků.

Zavítáš ještě někdy mezi své bývalé spoluhráče?

Vedení karlovarského klubu mi umožnilo občas trénovat s klukama. Takže pořádně potrénujem a pokecáme. Pro mne je to tak zpestření letních galejí. Navíc si na ledě dobře rozumím například s Míšou Dobroněm. Známe se už z dob mého působení ve Varech.

Jsi kmenovým hráčem Iowa Stars. Do týmu Dallasu tak občas jenom nakoukneš…

Ano. Občas si mě vytáhnou trenéři do hlavního týmu, když se někdo zraní. Pak ale zase putuji zpátky. Proto když dostanu v Dallasu příležitost, musím dávat branky abych si vystřílel nejen místo v sestavě, ale také novou smlouvu.

Čemu se ve volných chvilkách za mořem věnuješ?

Žiju s manželkou v Americe a více či méně se věnuju jí. Jsme tak oba spokojeni a oběma nám to tak vyhovuje. Máme na sebe spoustu času.

Kromě hokeje tě baví jaký sport?
Rád si zahraji tenis a golf, ale baví mě i jiné sporty.

Většina hokejistů holduje rychlým automobilům. Jak jsi na tom ty?
Já se rád svezu v pořádném autě, ale přece to je jen dopravní prostředek, tak je mi jedno jaké auto mám.