„Venca? Je to pro mě unikátní hráč, výborný člověk a osobnost, která se naprosto nesmazatelně zapsala do historie našeho klubu. Nebojím se ho přirovnat už teď k legendárním hráčům, jakými byli Jiří Feureisl, Václav Šinágl, Josef Koller, Václav Freiberg, Franta Potužák nebo Josef Martinovský,“ přirovnal Skuhravého k největším legendám karlovarského klubu již dříve bývalý majitel klubu Karel Holoubek.

Skuhravý byl během své hráčské kariéry Karlovým Varům věrný po většinu své kariéry. V dresu Becherovky odehrál v sezoně 1998/99 svůj vůbec první extraligový zápas, po 22 letech pak za stejný tým, i když v jiných barvách, s jiným logem a pod jiný názvem, odehrál ten poslední. Jeho loučení v březnu roku 2021 chybělo jen jediné, diváci, kteří kvůli covidu na tribuny nemohli.

close Václav Skuhravý s pohárem pro mistra extraligy. info Zdroj: hokej.kv zoom_in Václav Skuhravý s pohárem pro mistra extraligy.

Fanoušci Skuhravého milovali především díky jeho srdečnosti, on jim pak nikdy neváhal náklonnost oplatit. Legendární čtyřiatřicítka odehrála během své kariéry 1001 extraligových utkání, ve kterých zapsala 487 bodů (218+269). Na klubové úrovni je jeho odkaz ale ještě větší.

Skuhravý drží rekordy v počtu odehraných zápasů, gólů, nahrávek, bodů, ale také trestných minut. I to patřilo k jeho hře, hromada vyloučení šla na vrub jeho povaze, kdy se vždy stavěl za tým, za jakékoliv situace.

S céčkem na hrudi vedl karlovarské hokejisty v jedenácti sezonách. V roce 2009 s nimi získal mistrovský titul, rok předtím stříbrné medaile. Zúčastnil se mistrovství světa a dovedl Energii zpět do extraligy poté, co sestoupila.

Dvakrát slyšel od vedení klubu, že se s ním nepočítá a může si hledat nové angažmá. Vždy se ale po roce vrátil a týmu pomohl z nejhoršího. To je klubismus, který už se moc nevidí.