První třetina se nesla ve znamení domácích. Už ve 2. minutě se prosadil Radek Dlouhý, když dorážel střelu Michala Gulašiho. Druhý gól přidal ve 20. minutě v přesilové hře Martin Zaťovič. Ve druhé dvacetiminutovce mířil přesně Roman Vlach, a to ve 27. minutě. To byl také čas, kdy se gólman hostí Chábera rozhodl střídat. V poslední třetině utkání pak zaúřadoval opět Martin Zaťovič, který se ve 49. minutě dostal do brejku při přesilovce hostí a střelou mezi nohy brankáře Cikánka zvýšil už na 4:0. Hosté se přece jen také prosadili. V 53. minutě napřáhl na modré Milan Doudera a korigoval stav. Pátou branku přidal druhý útok, přesněji Petr Koblasa, když dokončil akci Vlacha. Šestý gól přidal David Zucker.

Energie - Kladno 6:1
Branky a nahrávky: 2. Dlouhý (Gulaši, Vachovec), 20. Zaťovič (Vachovec), 27. Vlach (Parýzek), 49. Zaťovič (Drtina), 56. Koblasa (Vlach, Kubka), 58. Zucker (Kubka) – 53. Doudera (Patera, Havlíček). Rozhodčí: Hodek, Turčan – Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 5:4 + Chábera (KLA) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3217.
Karlovy Vary: Závorka – Kubka, Bičánek, Šmach, J. Drtina, Parýzek, Gulaši – Hovorka, R. Hruška, Zaťovič – Koblasa, Roman Vlach, J. Doležal – Zucker, Vachovec, Dlouhý – V. Tomeček, Balán, Kytnár. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.
Kladno: Chábera (27. Cikánek) – Černošek, T. Kaberle, Majeský, Doudera, L. Procházka, Jankovič – Tenkrát, Patera, Eberle – S. Treille, Dragoun, Rudovský – Dalecký, Kuchler, Havlíček – Strnad, Lukáč, Machač. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Obráncem měsíce září byl zvolen Michal Gulaši

Na ledové ploše se při utkání Energie Karlovy Vary s Vervou Litvínov proháněl hráč odlišený od všech ostatních. Byl jím Michal Gulaši v nepřehlédnutelné zelené přilbě, kterou získal jako ocenění za své nasazení a bojovnost při hře. Obránce Karlových Varů byl totiž před zápasem vyhlášen vůbec prvním Radegast Index hráčem měsíce.

V sedmi utkáních extraligy si v září připsal nejvyšší počet bodů v Radegast Indexu, nasbíral jich 38 (+/- 0 b, 7 zblokovaných střel a 24 zblokování protihráče). Nicméně prvenství si doslova vybojoval až posledním duelem, v němž si připsal 10 bodů. Ještě předtím ale v Radegast Index tabulce nefiguroval ani v nejlepší trojici.

„Jsem rád, že takové ocenění existuje a že jsem ho dostal," řekl Radegast Index hráč měsíce září bezprostředně po převzetí charakteristické helmy vyrobené na míru. „Je moc dobře, že se konečně také hodnotí hokejisté jinak než dle kanadského bodování. Hráči jako já, kteří třeba zrovna nedávají góly, odvádí svou práci pro mužstvo jinak a výsledek utkání na nich také závisí," vidí Gulaši přínos nového parametru statistik.