Karlovy Vary – Hokejová sezona 2012/13 zdaleka neskončila. Mistrovství světa ve Švédsku teprve začne, stejně jako play-off kanadsko-americké NHL. Karlovarská HC Energie se ale už začala připravovat na novou sezonu. Přesněji řečeno, A-tým začal letní přípravu před soutěžním ročníkem 2013/14.
První změna byla znatelná hned při vstupu do haly AC Start. Trénink vedla trojice Žemlička – Mlejnek – Kněžický a každý z jmenovaných trenérů se týmu věnoval po určitou část doby. Asistent Mlejnek měl na starost začátek a následné rozcvičení. Kouč Žemlička pak vedl prostřední část a závěrečné protažení a posilování připravil trenér brankářů Kněžický.


Na prvním tréninku se objevila již první posila. Tou je útočník Martin Látal, který přichází do Karlových Varů z Kladna. S týmem HC Energie se začal připravovat i Tomáš Klíma, který se vrátil z hostování z Trenčína. Náplň přípravy před novou sezonou se po předchozích letech měnit moc nebude. „Ještě než začnu s plánem přípravy, tak bych chtěl touto cestou poděkovat vedení klubu, které mi dalo důvěru u A-týmu," poznamenal na začátek asistent trenéra Karel Mlejnek a pokračoval: „Úkol pro nás v letním období je jasný. Musíme se co nejkvalitněji připravit, a to po všech stránkách."
S Karlem Mlejnkem přešlo z juniorky do A-týmu hned několik hráčů.

„Je to tak. Budeme stavět především na našich odchovancích. Z působení u mládeže důvěrně znám více jak dvě třetiny hráčů. Další hráče pak poznávám z krátkého působení, když jsem v jednom utkání v Litvínově vedl áčko jako hlavní trenér a v dalším pak jako asistent. To se jednalo o poslední duel v play-out v Chomutově. Kluky jako Graman či Drtina teprve poznávám," pokračoval Mlejnek. Samotná letní příprava bude složena z několika částí. „Sudé týdny budeme pracovat dvoufázově, a to ve třech dnech. V lichém týdnu pak jednofázově s tím, že odpolední fázi podstoupí pouze hráči do pětadvaceti let. Máme v plánu využívat mnoho sportovišť. Počínaje tělocvičnou, posilovnou, atletickou dráhou a konče pískovými plochami na meandru Ohře, lesem nebo bazénem. Takže příprava bude pro hráče pestrá a bohatá," přidal asistent trenéra.

Během léta se karlovarský hokej prezentuje v okolních obcích a městech přátelskými fotbalovými zápasy. „Ty budou probíhat i v letošním roce. Nikdo z hráčů ani z trenérů s tím nemáme problém. Jakmile bude znám přesný harmonogram, tak se budeme během léta představovat široké veřejnosti," vysvětluje Mlejnek. I v letošní sezoně budou hráči usedat na kola, ale nebude to v takovém měřítku, jako tomu bylo v minulých letech. „Čeká nás soustředění v Železné Rudě, které bude zaměřené na cyklistiku. Už ale neplatí to, že bychom se vydávali při trénincích na Klínovec nebo na další místa. Jde především o bezpečnost hráčů a my se chceme vyhnout silniční dopravě. Na Šumavě budeme jezdit po cyklostezkách," pokračuje.

Letní příprava bude ukončena na konci června. „Přesně to bude v pátek 28. června. Následovat bude individuální tréninková činnost, dovolené a volno. Hráči do pětadvaceti let se následně sejdou 16. července a čeká je týden mimo ledovou plochu. Společně se tým sejde 22. července na ledové ploše v KV Areně," popisuje Mlejnek program týmu. Lukáš Pech se k týmu připojí až v polovině května. „V neděli skončil v reprezentaci a my jsme s ním měli krátkou schůzku. Domluvili jsme se s ním, že si vezme tři týdny dovolené. Lukáš nám řekl, že mu možná bude stačit čtrnáct dní, ale to už záleží jen na něm, jak dlouho chce odpočívat," dodal.