„Do zápasu jsme nevstoupili nejlépe. Napadaly nám tři góly a z toho jeden v oslabení. Pak se s výsledkem už těžko něco dělalo,“ říkal zklamaně po utkání karlovarský útočník Vít Jiskra. A nebylo divu. Energie tahala vesměs během duelu za kratší konec provazu.

I když dokázala snížit, čímž se navrátila zpět do zápasu, navíc to tentokrát nestačilo. „Vytvořili jsme si nějaké šance v útočném pásmu. Bohužel jsme z toho vytěžili pouze jeden gól a nedokázali jsme se dostali na dostřel soupeři,“ krčil rameny Jiskra nad mizernou koncovkou.

HC Energie Karlovy Vary. Ilustrační foto.
Bruslaři přichystali Energii šok. O své výhře rozhodli již v první třetině

Nutno podotknout, že energetikům chybělo v zápase šest hráčů a také trenér David Bruk, kterého nahradil na lavičce asistent Václav Eismann. „Jejich roli převzali jiní kluci, kteří na šanci čekali,“ narážel Jiskra na neúčast Jiřího Černocha a Ondřeje Beránka.

Teď mají Karlovy Vary před sebou závěrečné vystoupení v roce 2023, ve kterém vyzvou v sobotu 30. prosince od 15.30 hodin v KV Aréně Liberec. Energii patří v průběžném pořadí deváté místo, zatímco Liberec se drží v extraligové tabulce na na šesté příčce. V prvním vzájemném duelu slavila výhru 5:2 Energie, která uspěla i pod Ještědem, kde ve druhé vzájemné bitvě ukořistila dva body po výhře 2:1 po nájezdech.