Extraligovým hokejistům z lázeňského města začala letní příprava. V pondělí se připojí dalších pět hráčů. Beránek, Gríger a Mikúš, kteří odpočívali po reprezentačních kempech, Kozák, jenž absentoval kvůli školním povinnostem, a nováček Raška, ten doléčoval zranění. „Ještě o týden později kádr doplní Bednář s Turečkem, kteří byli na mistrovství světa osmnáctek,“ dodává karlovarský asistent Tomáš Mariška.

První tři dny v tomto týdnu jsou pro hráče zapracovávací. „Věnujeme se hrám, obratnosti, základním cvikům, cvikům na zpevnění, práci s vlastní vahou,“ prozrazuje asistent Martina Pešouta.

V pondělí potom začne osm týdnů klasické přípravy. „První tři týdny budeme pracovat jednofázově, s tím, že ve čtvrtek čeká hráče ještě odpolední trénink, víkendy budou volné. Ve čtvrtém týdnu máme na programu soustředění, kdy budeme pracovat dvoufázově,“ nechává nahlédnout do přípravy Tomáš Mariška.

Pátý týden bude pro energetiky herní. „Budeme kombinovat dopolední trénink na ledě, na který bude navazovat herní turnaj, kdy si hráči vyzkouší fotbal, basketbal, nohejbal a beach volejbal,“ pokračuje ve výčtu asistent.

Celou přípravu, která skončí v pátek 28. června, uzavřou výstupní fyzické testy.

Potěšitelnou zprávou pro karlovarské fanoušky je zapojení Jakuba Fleka, který nedohrál sezonu kvůli operaci ramene. „Rekonvalescence probíhá velmi dobře, první dva tréninky absolvoval v podstatě bez omezení, v posilovně má ještě individuální program,“ říká Tomáš Mariška.

S extraligovou Energií se zatím připravují i mladí hráči širšího kádru, kteří se později pravděpodobně připojí k prvoligovým týmům. V Sokolově se budou hlásit Hotěk, Bernáth a Zavřel, v Litoměřicích potom Prošek, Šik a Klejna.