Nejdecký klub prokázal své hokejové kvality již během základní části, kterou bez větších zaváhání v silné konkurenci opanoval. „Podařilo se nám vyhrát základní část před silnými celky z Plzeňského kraje, ať už byly Rokycany, Třemošná a Klatovy,“ poukazoval na kvalitní týmy, se kterými se Nejdek střetl, kapitán Rebelů Daniel Záhora.

„Základem úspěchu bylo posílení kádru před sezonou, kdy se nám navíc dařilo do zápasů držet tři vyrovnané pětky. Starší jádro mužstva nasměrovalo tým správným směrem, k čemuž se přidali také mladší kluci. I když jsme v posledních letech měli na střídačce zkušeného Rudu Mudru, nový trenérský tandem René Hromádka a Petr Král, si určitě také zaslouží velký kredit,“ nešetřil chválou šéf nejdecké kabiny.

A nebylo divu. Rebelové, kteří opanovali základní část, také sbírali individuální ocenění, když Tomáš Jakubal opanoval kanadské bodování základní části, když nasbíral na účet jedenadvacet branek, k čemuž přihodil ještě čtyřiačtyřicet asistencí. K tomu pak přihodil Josef Klíma korunku pro nejlepšího střelce základní části, který zatížil konta soupeřů dvaatřiceti góly.

Krajská liga, semifinále play-off, 1. zápas: HC Klatovy (na snímku hokejisté v bílých dresech) - HC Rebel Město Nejdek 2:5.
FOTO: Klatovy podlehly Nejdku, do finále play-off má blíž vítěz základní části

K nim se navíc přidal skvěle chytající brankář Matěj Kubát, který odchytal patnáct utkání s průměrem 2.66 branky na zápas. V následném čtvrtfinále narazili hokejisté Nejdku na HC Stadion Cheb B (pozn. red. HC Tachov), který však byl papírově i fakticky slabší, což se také promítlo do série.

„První zápas jsme nepodcenili, jednoznačně ho vyhráli v poměru 12:3. Na náš led už, ale soupeř nedorazil. To nás překvapilo a mrzelo, protože jsme se chtěli připravit na další kolo, alespoň jsme ale ušetřili síly, které se nám později hodily,“ vracel se k čtvrtfinálové sérii Záhora. Pak přišlo na řadu semifinále, ve kterém hráči Rebelu narazili na HC Klatovy, který se netajil velkými ambicemi, což bylo vidět i na zájmu fanoušků, kdy na zápas v Klatovech dorazilo na stadion úctyhodných 435.

„Série měla určitě sportovní kvalitu, když se navíc odehrála v duchu fair play. Oba zápasy jsme, myslím si, chtěli o trochu víc, než soupeř a měli i trochu štěstí, i když zápasy skončily 5:2 a 6:2,“ řekl k semifinálové sérii Záhora. Na Nejdek pak čekalo finále, které bylo pro klub z Krušných hor velkou motivací. A nebylo divu. Rebelové totiž mohli po pěti letech opět nadzvednout nad své hlavy vítěznou trofej. „Dojít na samotný vrchol je vždy motivace sama o sobě, takže jsme se nemuseli extra motivovat,“ připomněl s úsměvem kapitán Rebelů. V bitvě o vítěznou trofej se Nejdečanům postavil úřadující mistr z Třemošné.

„Chtěli jsme soupeři sebrat možnost obhájit titul. Samotná rivalita byla znát i na emocích na ledě. Oba zápasy jsme i přes nepříznivý vývoj obou utkání, první zápas jsme otáčeli z 2:0 a druhý z 2:1, dokázali díky semknutému týmovému výkonu, a asi i lepší kondici, dotáhnout do vítězného konce,“ podotkl k finálovým bitvám Záhora. „I když nás zápasy stály spoustu sil, tak jsme si užili oslavy s pohárem při zpáteční cestě autobusem. Věřím, že se nám letošní vítězství zapíše hluboko do paměti,“ dodal Záhora.

Hokejistům HC Klatovy (na snímku hráči v bílých dresech v prvním semifinále krajské ligy) skončila sezona. Rebelům z Nejdku (černé dresy) podlehli i podruhé.
Stopka před branami finále. Hokejisté podlehli Rebelům i podruhé a končí