Na první branku si muselo 606 přítomných diváků počkat až do 11. minuty. A radovali se domácí, když zachytili rozehrávku strážce sokolovské svatyně Cichoně zpoza branky, dostali puk k exsokolovskému Davidu Tůmovi, a ten se nemýlil.

S úvodní sirénou dostal Tomáš Vracovský dvouminutový trest, takže domácí začali druhou periodu v početní výhodě, kterou využili. Dělovka Jiřího Drtiny trefila nohu Štěpána Havránka, od něhož se puk odrazil do sítě hostů, a Severočeši vedli již o dvě branky.

O pár minut později přišlo vyloučení na druhé straně a Baník trestal, ve 27. minutě se pohotovou dorážkou do listiny střelců zapsal Petr Hašek. Uběhlo jen něco málo přes dvě minuty a bylo srovnáno, tentokrát se po střele puk neodrazil od brankáře, ale od zadního mantinelu a Tomáš Šmerha procedil kotouč za Zajíčkova záda.

Další branka v základní hrací době k vidění nebyla, a tak se šlo do prodloužení. Po několika nevyužitých šancích na obou stranách nakonec v 65. minutě ujeli Patrik Prymula s obráncem Františkem Klejnou a druhý jmenovaný svým prvním gólem v sezoně zařídil Baníku bonusový bod.

Další utkání čeká Baník v rámci Chance ligy v pondělí 17. ledna, kdy jede do Frýdku-Místku.

HC Slovan Ústí nad Labem – HC Baník Sokolov 2:3 (1:0, 1:2, 0:0, 0:1). Branky a nahrávky: 11. Tůma D. (Trávníček, Urban), 22. Havránek (Drtina, Bláha Š.) – PH – 27. Hašek (Zeman, Jandus) – PH, 29. Šmerha (Rulík, Bílek), 65. Klejna (Prymula, Kverka). Rozhodčí: Miroslav Petružálek, Michal Kostourek – Ondřej Kokrment, Václav Juránek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 606.
HC Baník Sokolov: Cichoň – Klejna, Novák, Pohl, Zeman, Vodička, Rulík, Seemann – Jurčík, Rohan T., Tomi, Šmerha, Jiskra, Bílek, Prymula, Kverka, Přibyl, Vracovský, Hašek, Jandus.