Po reprezentační přestávce se opět roztáčí kolotoč jménem Tipsport extraliga ledního hokeje. Do KV Areny zavítá Sparta Praha, která je, jak se tak říká, „v laufu“. Utkání začíná dnes v 18 hodin. Na již zmiňované střetnutí se tým z lázeňské metropole měl dost času připravit. Byla totiž reprezentační přestávka. „První dva dny minulého týdne jsme dali hráčům volno. Poprvé jsme se sešli až ve středu. Pracovali jsme jak na ledě, tak i v posilovně. Na samotné utkání se připravujeme od nedělního večera,“ popisuje Václav Baďouček dění minulého týdne.

Na čem mužstvo nejvíce pracovalo? „Jednak jsme trochu přidávali kondici. Pak nám přestávka pomohla k tomu, že jsme se dokázali zase všichni sejít. Někteří kluci měli nějaké šrámy z předchozích kol, tak se i doléčovalo,“ pokračuje trenér.

Jinými slovy trenér už může počítat s brankáři Mensatorem a Bendou. K týmu se také připojil Roman Prošek. „Co se týče Lukáše Mensatora, tak do zápasu ještě nenastoupí. Je už sice v plném zatížení, ale po čtyřtýdenní přestávce to na utkání ještě není. Bude potřebovat ještě týden, aby byl stoprocentně v pořádku,“ vysvětluje Baďouček.

I to byl důvod, proč si karlovarský klub chtěl ponechat Dušana Salfického. „S Ústím nad Labem jsme se dohodli, že Dušan s námi může zůstat do konce kalendářního roku,“ přidává. Trenéři Energie jsou momentálně v situaci, že si mohou vybírat. K dispozici mají čtyři brankáře, větší počet obránců i útočníků. „Přetlak nějaký malý je, ale ti hráči, kteří nejsou s námi nastálo, mají možnost nastupovat a trénovat v první lize. To je případ třeba Marka Bendy, jenž trénuje v Mostě, a také dalšího brankáře Závorky. Ten je pro změnu v Kadani,“ popisuje trenér situaci okolo mužů mezi tyčemi.
Vraťme se ale zpět k utkáním, která Energii čekají. Ve středu se v KV Areně představí Sparta. V pátek pak Kometa Brno. „My bychom chtěli navázat na ta utkání, která jsme doma dokázali vyhrát. To znamená, že chceme naplno bodovat,“ určuje kouč cíle do prvních dvou popřestávkových klání.
Nejvíce diváků zatím přišlo na duel s Plzní. Bylo téměř vyprodáno. Jediná volná místa byla těch fanoušků, kteří vlastní permanentní vstupenky a do haly si cestu nenašli. „Fanoušky asi bude více lákat Sparta. Je na špici tabulky. Udělala mnoho bodů a já si myslím, že je to dost atraktivní mužstvo na to, aby přišlo co nejvíce lidí,“ říká Baďouček.

Podobné to bude i v pátek s Kometou. V tomto klání se navíc potkají mužstva, která téměř sousedí spolu v tabulce. „V tomto duelu půjde o hodně. Kometa má velikou tradici a já bych si moc přál, kdyby přišlo co nejvíce diváků a pomohli nám získat další tři důležité body,“ dodává Baďouček na závěr svých prognóz před utkáním.

Středa 16. listopadu, 21. kolo: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov, Rytíři Kladno – HC Slavia Praha, PSG Zlín – HC Plzeň 1929, BK Mladá Boleslav – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha (18.00), HC Kometa Brno – HC Vítkovice Steel, HC Mountfield České Budějovice – Bílí Tygři Liberec.

Čtvrtek 17. listopadu, 22. kolo: HC Sparta Praha – PSG Zlín.
Pátek 18. listopadu, 22. kolo: HC Verva Litvínov – Rytíři Kladno, HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno (18.00), HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Slavia Praha, HC Plzeň 1929 – HC Oceláři Třinec, Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav.

Neděle 20. listopadu, 23. kolo: HC Mountfield České Budějovice – HC Kometa Brno, HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha, PSG Zlín – HC Energie Karlovy Vary (17.00), HC Verva Litvínov – HC Plzeň 1929, Rytíři Kladno – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, BK Mladá Boleslav – HC Vítkovice Steel.