Ty si to pak rozdají o celkové prvenství. Ze skupiny A totiž postoupil do finále KHL favorizovaný tým Takrapy, který doplní v souboji o vítěznou trofej tým Karla IV. O třetí místo si to rozdají pro změnu celky z Mariánských Lázní, když se utká Vegi Trans a Stella. Ve skupině B pak bude usilovat o prvenství tým karlovarského Proemotionu, který bude bojovat o první příčku s mariánskolázeňským týmem Vodáků. V semifinálové sérii se vždy odehrála dvě utkání. Ve skupině A narazil tým Takrapy na Vegi Trans, když po výhrách 8:4 a 8:5 si zajistili postup do bojů o vítěznou trofej hokejisté Takrapy.

„Tým Takrapy hodně profitoval ze zkušenosti některých svých ostřílených borců. Naopak Vegi Trans trochu odevzdaně odehrál oba dva semifinálové zápasy, a proto zaslouženě do finále postoupil celek Takrapy," ohlédl se za prvním semifinále Antonín Pešula, jeden z organizátorů KHL. Takrapu doplnil ve finále tým Karla IV., když vyřadil loňského vítěze KHL mariánskolázeňskou Stellu. První utkání skončilo 3:3, a pověstný postupový chléb se začal lámat až ve druhém souboji, který po výhře 6:1 jasně vyzněl pro barvy Karla IV. Vítězná trofej KHL

Ve skupině B se proti sobě postavily Proemotion – Falkons a Vodáci – Toužim. Karlovarský Proemotion našlápl do finále již v prvním utkání, které vyhrál 9:3. Ve druhém sice remizoval s týmem Falkonsu 4:4, ale to již nic nezměnilo na postupu Proemotionu do finále. „Velkou zásluhu na postupu měla hráčka Kateřina Bogliová, která v dresu Proemotionu přesnou hrou výrazně pomohla svému týmu k postupovým oslavám. Musím však dodat, že tento hráč bude na nejbližší schůzi prodiskutován," narážel s úsměvem Pešula na jedinou hráčku v KHL.

Druhým finalistou skupiny B se stal celek Vodáků z Mariánských Lázní, který postoupil do finále až po samostatných nájezdech s celkem Toužimi. V prvním utkání zvítězili Vodáci 3:2, druhý zápas pak vyhrála Toužim 4:3. „Mezi těmito celky byla hra nejvyrovnanější, a proto musely o postupujícím mužstvu do finále rozhodnout až samostatné nájezdy, které skončily šťastněji pro celek Vodáků," poukazoval Pešula.

Finálové zápasy a souboje o třetí místo se opět odehrají na dva zápasy. Z čehož druhá utkání se všechna odehrají 15. března na zimním stadionu v Mariánských Lázních, kde se rozhodne o konečném pořadí všech zmiňovaných mužstev. „Po odehrání posledního zápasu, a to finálového zápasu mezi Takrapou a Karlem VI., bude na programu slavnostní vyhlášení a předání cen letošního ročníku KHL. Cenu pro celkového vítěze ročníku nám udělal můj dlouholetý kamarád, sklářský mistr Zdeněk Kunc, za což mu moc děkujeme. Navíc díla Zdendy Kunce jsou známa po celém světě, takže určitě to bude pro týmy ve finále velkou motivací," míní Pešula.

Výsledky, semifinále:
Skupina A: Takrapa – Vegi Trans 8:4, 8:5; Karel IV. – Stella 3:3, 6:1.
Skupina B: Proemotion – Falkons 9:3, 4:4; Vodáci – Toužim 3:2, 3:4 (samostatné nájezdy vyhrál tým Vodáků).
Finálová utkání:
Skupina A: Takrapa – Karel VI. ; skupina B: Proemotion – Vodáci.
Utkání o třetí místo:
Skupina A: Vegi Trans – Stella; skupina B: Toužim – Falkons.
Přesné časy jednotlivých utkání budou upřesněny.