Basketbalové mistrovství světa svědčí i karlovarským hokejistům. Česká děvčata bojovala v KV Areně o titul světových šampionek, a tak musí energetici hrát čtyři kola mimo svou halu. A zatím se jim daří více než dobře. Ze tří utkání venku získali devět bodů a skóre 11:2 hovoří také za vše. Poslední tři body vybojovali svěřenci Antonína Stavjani na Slavii, když zvítězili 2:1.

První třetina sice branku nepřinesla, ale šance na její vstřelení byly. Oba celky si zahrály dvě přesilovky, ale početní výhody ani jeden z týmů nevyužil. Největší šanci měl tak Jakub Sklenář, když kroužil okolo Mensatorovy klece, ale karlovarský gólman se překonat nenechal.

Ve druhé dvacetiminutovce se diváci už branky dočkali. Na konci 27. minuty David Hruška dostal od domácích obránců dostatek prostoru. Položil si gólmana Kopřivu a bez větších potíží zasunul puk do prázdné branky. Asistenci u tohoto gólu si připsal Lukáš Pech.

V dalších minutách druhé třetiny byli dva Karlovaráci vyloučeni, ale ani tyto přesilovky svěřenci Vladimíra Růžičky nevyužili. Do šaten se tak odcházelo po čtyřiceti minutách za stavu 0:1.

Ve třetí části padly dvě branky. Nejprve zvýšil v 52. minutě po nahrávce Čutty Honza Košťál na 2:0. Tato branka byla jediná v přesilovce, a to se na trestné lavici na každé straně vystřídalo devět borců.

Jenomže svěřenci Vladimíra Růžičky se vrátili do zápasu během několika málo vteřin. V téže samé minutě, ale jen o jedenáct vteřin později vypálil Miroslav Holec tvrdou dělovku. Lukáš Mensator sice zasáhl, ale kotouč mu propadl do branky.

Domácí se snažili se zápasem něco udělat, ale nakonec stejně odešli poraženi, a to těsným poměrem 1:2.

HC Slavia – HC Energie 1:2
Třetiny: 0:0, 0:1, 1:1. Branky: 52. Holec (Doležal, Roth) – 27. D. Hruška (Pech), 52. Košťál (Skuhravý, Kumstát). Rozhodčí: Šír, Turčan – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. Diváci: 3 163.
Slavia Praha: Kopřiva – Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík – Endál, Štefanka, Vondrka – Jaškin, Holec, Krenželok – Branda, V. Růžička ml., Tomica – Micka, Žejdl, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Karlovy Vary: Mensator – Nosek, Čutta, Sloboda, Gřegořek, Kokko, Parýzek, Dobroň – Kumstát, Skuhravý, Košťál – D. Hruška, Pech, Zaťovič – Hřebejk, Dej, Sailer – Saarinen, Melenovský, Skladaný. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.