Hokejisté karlovarské Energie jsou v nezáviděníhodné situaci. Po porážce s Litvínovem mají „nůž na krku“ a musí naplno bodovat. „Moc bych chtěl diváky poprosit, aby nám v zápase pomohli. Jsme v těžké situaci. Na oplátku uděláme maximum pro to, abychom jim udělali radost vítězstvím,“ říká na úvod trenér Václav Baďouček.

A fanoušci mohou být tím šestým hráčem na ledě. „Každý pozitivní hlas, který na střídačce slyšíme, je pro hráče obrovskou vzpruhou. Hodně jim to pomůže,“ pokračuje.

Před samotným zápasem se ale trenér Baďouček musel vyrovnat s náhlým odchodem obránce Davida Noska do KHL. „Zacelit díru po Davidovi je velice náročné, ne-li nemožné. Nám momentálně do obrany zbyli už jen mladí kluci z Mostu. Vyřešili jsme to zatím tak, že k Michalovi Gulašimu jsme dali Petra Přindiše a budou nastupovat jako druhá obrana,“ říká trenér před utkáním.

V obraně budou nastupovat i hráči Martin Rohan a Jan Látal. „Povolali jsme je a určitě je budeme využívat,“ přidává.

Mimo hru stále zůstává dvojice Martin Parýzek a Roman Prošek. „Co se týče Martina, tak toho o reprezentační přestávce ještě čeká malý zákrok na tom již operovaném koleni. Proto jsme se rozhodli ho sem na těch pár dní nebrat,“ vysvětluje Baďouček a doplňuje: „Samozřejmě že bych byl velice rád, kdybychom ho už mohli naplno využívat.“

A co Roman Prošek? Trenér se vyjádřil i k němu. „Roman je momentálně v Mostě. Uvidíme, jak budou vypadat mladíci. Každopádně do Mostu můžeme kdykoliv sáhnout a vzít si ho zpátky,“ říká.

Utkání s Litvínovem nebylo to pravé ořechové. Přesněji, byl to ze strany Energie propadák. „Co se týče útoků, tak tam také dojde k drobným změnám,“ připojuje karlovarský lodivod.

Na hráčích leží veliká psychická tíha. S Pardubicemi musí na sto procent bodovat. „V takovéto situaci jsme v poslední době téměř v každém utkání. Hráči si musí zvyknout, že je na ně vytvářen tlak ze všech stran. Prostě se s tím musí srovnat a podat maximálně bojovný výkon,“ říká Václav Baďouček na závěr svých předzápasových progóz.

Kdo bude v utkání s Pardubicemi stát v brance?

Tak na tuto otázku, jež je zmíněna v titulku, nedokázal gólman Lukáš Mensator odpovědět. „Trenéři se ještě nerozhodli. Řeknou nám to ráno před zápasem,“ poznamenal na úvod.

Zda to bude on, kdo dostane od trenérů důvěru, není jasné. „V zápase s Litvínovem se mi nedařilo a mužstvu jsem moc nepomohl. Možná proto přijde změna, a když ne, tak se budu snažit udělat maximum pro to, abychom naplno bodovali,“ přidal.

První letošní duel v KV Areně nedopadl pro Karlovy Vary zrovna nejlépe. Z ledu nakonec odešli borci v zelených dresech s porážkou 3:7. „Pokud bychom uspěli, tak by to pro nás byla jakási satisfakce. Vrátili bychom jim to. Každopádně nás ale čeká velice těžký soupeř, kterému se v poslední době daří. Bez větších problémů si poradili s Libercem v posledním kole,“ varuje Mensator před sílou soupeře.

Cíl pro utkání je všem více než jasný. „Jsme v situaci, kdy musíme bodovat za každou cenu, v každé situaci. Nic jiného nám nezbývá,“ pokračuje gólman.
A bude to právě jeden z dvojice Mensator – Salfický, kdo bude čelit pardubické ofen