Hned tři bývalí hráči Českých Budějovic nastoupili v neděli v podvečer v dresu Energie proti svému bývalému zaměstnavateli. Petr Sailer, Štěpán Hřebejk nebo nejproduktivnější obránce Jihočechů Petr Gřegořek. To je trojice, která měla v duelu s HC Mountfield opravdu velikou motivaci.

„To je všude, když někdo hraje zápas proti týmu, ve kterém v minulosti působil. My tu jsme z Budějovic tři, takže tam nějaká ta částka byla,“ přiznal prvně jmenovaný z celé trojice.

Na další otázky ale už odpovídal Štěpán Hřebejk, který jako jediný přišel už během loňské sezony. Další dva se do lázeňské metropole dostali, protože v Českých Budějovicích probíhala čistka.

S Českými Budějovicemi jste prohráli 2:1 po samostatných nájezdech. Jak moc tato porážka mrzí?
Hodně. Obzvláště když jsme měli ke konci zápasu těch několik vyložených šancí. Měli jsme ke druhému bodu mnohem blíže, takže je logické, že nás to mrzí.

Výborné utkání odchytal Jakub Kovář. Zlikvidoval spoustu šancí, a navíc při něm stálo i štěstí…
Já ho sleduji už od začátku sezony. Opravdu se mu daří. Svému týmu hodně pomáhá a v zápase s námi to jenom dokázal.

Vyrostl jste na jihu Čech. Jsou České Budějovice oprávněně na špici tabulky?
Určitě. Teď se hrálo už dvanácté kolo a tým, který je po takto dlouhé době na prvním místě, tak to určitě není náhoda. Ta by to byla, kdyby byla odehraná dvě tři kola. Na špici se drží zaslouženě.

Pokud se ohlédneme za samotným utkáním. Co podle vás rozhodlo? Neproměňování vyložených šancí, které jste měli?
Neřekl bych, že jsme naše šance zahodili. Už jsme se o tom bavili, Jakub Kovář chytal výborně a podle mého to nás stálo ten druhý bod.