Doslova a do písmene „za pár.“ David Hruška pomalinku otevírá brány do elitní společnosti kanonýrů českého hokeje. K hranici 250 gólů, která je ke vstupu do Klubu zapotřebí, mu už chybí jen šest branek.

Jenomže moc času Davidovi k překonání této hranice už nezbývá. V Karlových Varech je jen na hostování a s největší pravděpodobností by se měl na konci roku vrátit zpět do Chomutova. „Zatím to vypadá tak, že budu ve Varech do poloviny ledna. Hostování mi tak bude prodlouženo,“ říká.
To je ovšem pro něj výborná zpráva. Šance, že se mu povede vstoupit do Klubu kanonýrů, rapidně roste. „Tak je to ještě daleko. Uvidíme, snad se mi to povede,“ přidává.

David Hruška už před sezonou avizoval, že se za body do kanadského bodování honit nebude. „Dvakrát jsem byl nejlepším střelcem extraligy,“ prohodil s úsměvem, ale teď má před sebou další metu. „Bylo by perfektní to ještě letos stihnout. Navíc jsem ve Varech doma. Jenom mě trochu mrzí, že se do tohoto bodování nezapočítávají góly z baráže. Vloni jsem dal za Chomutov tři, a i když je to extraligová soutěž, tak do toho nebyly započítány. Trochu mě to štve. Nevím, proč se to takto počítá,“ pokračuje.

Střelecké štěstí je dosti vratké. „Může se povést, že to dám za čtyři nebo pět zápasů. Ale také se může stát, že se v deseti utkáních netrefím,“ přiznává David Hruška.

Navíc se ještě jednou v této sezoně může dočkat extraligové mety. Tentokrát jde o zápasy, ale to má dvě podmínky.

Jednak bude muset David Hruška zůstat zdravý a nebude moci vynechat ani jedno utkání a muselo by mu být prodlouženo hostování do konce ledna. Pak by dosáhl mety 700 utkání v nejvyšší české soutěži. „Pokud bych tu byl do konce ledna, tak by se to dalo stihnout. Pokud ne, tak si to schovám na další sezonu. Obě hranice jsou teď pro mě výzvou, ale osobně si myslím, že dokážu dosáhnou pouze na jednu,“ odhaduje.

Tou metou by měl být Klub kanonýrů, ke kterému se díky dvěma trefám v Pardubicích přiblížil na již zmiňovaných šest branek. „V Americe si na takovýchto metách hodně zakládají. V Čechách je to jiné, i když v Karlových Varech se také udělá nějaká slavnost. Nevím, jestli někdo něco přichystá, ale určitě by bylo velice příjemné, kdyby na kostce svítilo číslo s počtem branek,“ pokračuje David Hruška, před kterým stojí další výzva.

Samotný dnešní zápas s Vítkovicemi nebude pro energetiky jednoduchý. V předchozích dvou vzájemných kláních si na své konto připsali pouze jeden jediný bod a to, když v 17. kole podlehli v ČEZ aréně ostravskému celku 2:1 po samostatných nájezdech. Po tomto utkání Martin Zaťovič poznamenal: „Mohly to být dva body. Škoda, že vyrovnávací branka nepadla dříve, třeba bychom s tím mohli udělat i něco více,“ uvažuje útočník a přidal: „Na druhou stranu to bylo hodně urputné a vyrovnané utkání a druhý gól jsme mohli dostat klidně i my.“