Vstup do utkání měli podstatně lepší Karlovaráci, kteří byli běhavější, bojovnější. Také po zásluze šli do vedení, a to v 5. minutě, kdy Adam Smetana vystřelil z dálky a Jaroslav Jaroš ztečoval jeho dělovku do ostravské branky. Pro barvy Hurricanu bylo ještě lépe.

To se psala 18. minuta, kdy karlovarský výběr hrál oslabení, i přesto dokázal skórovat, kdy Jan Smolka utekl nepozorné hostující obraně, kdy následně vycukal a přehodil ostravského brankáře. Do druhé třetiny si hurricani přetáhli dvoubrankový náskok, který však šel brzy do ´kopru´.

Ostravané totiž zvládli vstup do druhého dějství velmi dobře. Šestnáct vteřin po zahájení gólově udeřili, když Michal Dombrovský přesně zavěsil pod horní tyč.

Ve 22. minutě pak bylo vyrovnáno, když se do střeleckých statistik zapsal Adam Tesárek. Kalich hořkosti pak v podobě dokonalého obratu nechal karlovarský tým vypít ve 25. minutě, kdy šla Ostrava poprvé do vedení, když se o rozdílovou branku postaral Lukáš Tomiczek.

Konečnou podobu druhé třetině dali domácí borci ve 35. minutě, kdy srovnal ukazatel skóre přesnou ranou Robert Košir. Florbalový chléb se tedy začal lámat ve třetí třetině.

Podruhé šli hráči Ostravy do vedení ve 46. minutě, kdy se po rychlém brejku opět prosadil Lukáš Tomiczek. Varáci však zabojovali a ve 47. minutě bylo opět srovnáno, když svou druhou branku v duelu vstřelil Jaroslav Jaroš.

V 54. minutě měli hurricani výhodu první přesilové hry a nezklamali, vedení jim navrátil úspěšný střelec Matyáš Kalina. V 57. minutě šli karlovarští florbalisté opět do dvoubrankového trháku, když se blýskl úspěšnou druhou trefou Robert Košir.

O devět vteřin později navrátil zpět do zápasu kontaktní brankou Ostraváky Dan Kašovský. V 58. minutě pak přidal Kašovský svou druhou trefu, a to z trestného střílení, které znamenalo vyrovnání.

Po nerozhodném stavu se pak o slovo přihlásila trestná střílení, která lépe zvládli hosté, když se o vítěznou trefu postaral Michal Dombrovský.

FB Hurrican Karlovy Vary – 1. MVIL Ostrava WOOW 6:7p (2:0, 1:3, 3:3, 0:1). Branky: 5. Jaroslav Jaroš, 18. Jan Smolka, 35. Robert Košir, 47. Jaroslav Jaroš, 54. Matyáš Kalina, 56. Robert Košir – 21. Michal Dombrovský, 22. Adam Tesárek, 25. Lukáš Tomiczek, 46. Lukáš Tomiczek, 56. Dan Kašovský, 58. Dan Kašovský – rozhodující nájezd Michal Dombrovský. Rozhodčí: Jiří Müller – Matouš Novosad. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 110.