Tým složený z mladých hráčů Energie a partnerského Baníku Sokolov si od začátku zvykal na souhru a dobrou hru hostí. Poprvé se také v dresu Energie představil Radek Dlouhý, který odehrál dobrý zápas. Čtyřmi kanadskými body se blýskl Lukáš Vrána, který si připsal dvě branky a dvě asistence. Energetici odjíždějí o víkendu do Ufy, kde je už v pondělí čeká první zápas turnaje. Ten načnou utkáním s pořadatelským týmem.

Trenér Radim Rulík byl po utkání spokojený. „Z utkání mám pozitivní dojmy. Zápas jsme nezačali dobře, ale nesložili jsme zbraně. Tým na mě působil velice zdravým dojmem a zabojoval. Zaslouženě jsme se nejprve dostali na kontakt a následně jednoznačně ovládli třetí třetinu. V té jsme vstřelili čtyři branky. Pozitivní je i fakt, že ze stavu 1:3 jsme otočili vývoj utkání na konečných 6:3," pochvaloval si kouč složeného týmu Energie a Baníku Sokolov.

HC Energie Karlovy Vary – Sterzing Broncos 6:3 (1:2, 1:1, 4:0). Branky a nahrávky: 9. Dobřemysl (Boušek), 36. Vrána (Švec), 46. Tomeček J. (Vrána, Kubica), 49. Švec (Dobřemysl, Kuncl), 51. Vrána (Kubica, Tomeček J.), 60. Harkabus (Vrána) – 16. Caig (Ludvík, Šterbák), 17. Sottas, 21. Caig. Rozhodčí: Koustourek, Zubzanda – Belko, Maloušek. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:2. Oslabení: 1:1. Diváci: 1979. Střely: 42:31.
Karlovy Vary: Hruška – Štrach, Ruprecht, Schusser, Kuncl, Tomeček J., Šik, Parýzek, Rohan M. – Kverka, Dlouhý, Vaněk – Sýkora, Boušek, Bečka – Vrána, Dobřemysl, Kubica – Kašpar, Harkabus.
Sterzing: Corsi – Baur, Eastman, Pircher, Šterbák, Hackhoffer, Maffia, Messner, Seeber – Braito, Mair, Stofner, Caig, Catenacci, Kofler, Deluca, Sottsas, Klouda, Erlacher, Ludvík.

Václav Dobřemysl poprvé nastoupil v dresu HC Energie

Kovaný Sokolovák. Tak to je Václav Dobřemysl, který poprvé vedl tým karlovarské Energie jako kapitán. Pro mnohé fanoušky sokolovského a karlovarského hokeje do nedávna nepředstavitelná událost. Po nastartování spolupráce obou klubů z Karlovarského kraje už to ale neplatí. Hráči budou mezi oběma kluby putovat, tak jak už to funguje pár let mezi fotbalovým Baníkem a Buldoky.

Václave, poprvé jste v zeleném dresu a s písmenem C na hrudi. Jaké máte pocity?
Podle mého je jedno, kdo hraje v jakém dresu a jakou má barvu. Připravila se spolupráce mezi Baníkem a Energií a musí se proto začít pracovat. Osobně jsem velice zvědavý jak celá spolupráce bude vypadat během sezony. Vše je na začátku, ale já jsem z toho nadšený.  Už co se týče tréninků, tak kouč Rulík má své jméno, a i když to bude pro nás hráče trochu dřina, tak to jistě své výsledky přinese. Přiznám se, chtěl jsem již skončit, ale poté, co jsem se dozvěděl, že nás bude trénovat Radim Rulík, tak jsem se rozhodl ještě hrát.

Vy sám máte své občanské zaměstnání, a když se k tomu připočte ještě náročné trénování, jak se vám daří vše skloubit dohromady?
Přes prázdniny toho mám v práci trochu méně. Navíc je tam manželka a moje maminka, takže se to zvládat dá. Řekl bych, že jsem takový poloprofesionál. Když jen trochu můžu, tak na dopolední trénink jdu. Ve čtvrtek a v pátek už ale musím být v práci. Jinak to nejde. Trénování je dobré i pro mne. Člověk má už své roky a každý trénink mi může během sezony pomoci.

Spolupráce mezi Baníkem a Energií se ukazuje již nyní. Nastupujete ve formaci s matadorem Láďou Bouškem a s mladým Markem Švecem, který v minulém roce hrál MHL. Jak vám to jde na ledě?
Několik zápasů už máme za sebou. Marek s námi nastupoval už v minulé sezoně. Je to mladý a dravý hráč. Já už toho nenajezdím, takže musí někdo lítat za nás.

Marek Švec není jediný. Můžeme jmenovat další, jako je Vojtěch Šik či Tomáš Sýkora. Jinými slovy spolupráce funguje…
Musí fungovat, jinak bychom na to hodně doplatili. V extralize a první lize se zavedly věkové kvóty pro mladé hráče a následně ti starší matadoři přešli do druhé ligy. Co mám informace, tak v některých týmech II. ligy se připravují hráči, kteří mají za sebou deset sezon o soutěž výše.

Toto nové pravidlo, jak už jste řekl, hodně ovlivní celou druhou ligu. Jak podle vás bude vypadat nová mistrovská sezona, do které s Baníkem vstoupíte?
Podle mého příchodem hráčů, kteří se nevejdou do kádrů týmů z I. ligy, se úroveň hodně zvedne. Další věc je poskládání celků do dvou skupin. U nás bude hrát sedmnáct týmů a cestování bude finančně i časově velice náročné.

II. liga – západ
Týmy v soutěži: KLH Vajgar Jindřichův Hradec, HC Moravské Budějovice 2005, HC Draci Bílina, HC Milevsko 2010, HC Řinuty, HC Klášterec nad Ohří, SHC Klatovy, HC Vlci Jablonec nad Nisou, Spartak Pelhřimov, HC Baník Sokolov, HC Tábor, HC Děčín, SC Kolín, NED Hockey Nymburk, HC Kobra Praha, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Stadion Vrchlabí.                                                                                                                                               (jč, vko)