Lukáš Mensator se vrací do své bývalé formy. V posledních třech utkáních pouze dvakrát inkasoval a své mužstvo dovedl ke třem vítězstvím. Naposledy udržel na uzdě střelce Slavie. Energie v O2 Areně vyhrála 2:1.

Lukáši, tři zápasy venku a devět bodů. Více či méně je to pohádka, o které jste nesnili…
To je pravda. Ale děláme jen malé krůčky, kterými se snažíme dostat z té situace, do které jsme se dostali. Nicméně tímto to nekončí. Z Třince chceme dovézt alespoň bod a pokračovat v sérii.
Po Třinci vás čekají dva domácí zápasy…
Je to opět hodně vyrovnané a my tahle dvě utkání budeme muset zvládnout.
Máte bilanci, kterou vám může někdo závidět, ale i nezávidět. Z venku vozíte body, ale doma nic…
Tuto situaci si plně uvědomujeme. Prvním domácím zápasem to už musíme změnit, jinak už na nás nebude chodit nikdo. Doma se hraje pro diváky.
Co se týče bodů, tak jste venku mnohem lepší. Co myslíte?
To je pravda. Vloni jsme dovezli z venku stejný počet bodů, které jsme uhráli doma, a letos k tomu máme opět našlápnuto. Takže už musíme doma zabrat a začít bodovat.
Všichni, co hokeji trochu rozumějí, vědí, že hrát umíte. Venku to dokazujete. Kde je problém, že to doma nejde?
To kdybychom věděli, tak to změníme už ve druhém utkání, ale té loňské sezony. Všechny nás to trápí a stále nad tím přemýšlíme. Bohužel hrajeme doma ustrašeně, i když to vypadá, že máme více ze hry. Jenomže oni nás trestají za chyby, které uděláme.
Jak vypadalo samotné utkání na Slavii? Měl jste hodně práce?
Ještě v polovině druhé třetiny to bylo 0:0. Rozhodovalo to, kdo půjde do vedení. Naštěstí jsme to byli my. Když jsme zvýšili na 2:0, tak jsem si říkal, že to v klidu dohrajeme, ale za pár vteřin Slavia snížila, a bylo po klidu.
Jaký byl závěr zápasu?
Byli jsme jako na Kladně dvakrát venku v posledních pěti minutách. Naštěstí se nám to povedlo obětavostí uhrát. Doufám, že se vše začíná obracet k lepšímu, protože vloni jsme několik zápasů v závěru ztratili.
Myslíte si, že vám tyto závěry utkání pomohou i v dalších zápasech?
Určitě ano. To, že jsme zápasy ztráceli, nás hodně sráželo. Tohle by nám mělo konečně pomoci.
Tři vítězství změnila i psychiku mužstva. Už nechodíte se svěšenou hlavou, ale na každého se usmíváte…
Je to logické. To na to navazuje. Po loňské sezoně jsme si přáli hrát ve středu tabulky, tak abychom byli v klidu. Úvod soutěže a ani příprava nám nevyšly, takže nikdo z nás nebyl v té nejlepší náladě. Doufám, že si teď ten hokej začneme užívat, tak jako jsme si ho užívali před tou nepodařenou loňskou sezonou.