„My se přesvědčili již v základní části, že se Spartou se dá hrát. Zejména v domácím prostředí, kdy jsme Spartu pokořili 2:0, jsme odehráli velmi dobré utkání a na to jsme chtěli v Neratovicích navázat," poukázal kapitán Sharks Jiří Berger. Jeho přání pak naplnili jeho spoluhráči na jedničku s hvězdičkou. Prakticky od úvodního buly byli lepší ve všech směrech.

„Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Vytvořili jsme si tlak, ale nedokázali jsme ho přetavit v důležitou branku. V sedmé minutě si navíc rozsekal sledge Míra Hrbek, který tak utkání nedohrál, i přesto jsme šli za naším cílem, výhrou," upozorňuje Berger. Ve druhé třetině poprvé kapituloval sparťanský brankář Vápenka z hole Geiera. Druhou branku Karlovaráků poté obstaral Forgo.

„Utkání jsme měli pod kontrolou, když jsme k tomu přidali potřebné branky, spadla z nás nervozita, kterou následně nahradilo uvolnění," podotkl Berger.
I v závěrečné třetině se Karlovaráci radovali ze dvou vstřelených branek, když se z dorážky nejprve prosadil Kovářík a v závěru duelu zpečetil výhru Sharks novic Kubeš.

„Celý tým podal výborný výkon. Síly jsme rozložili mezi všechny hráče, a ti navíc začali střílet góly, což je hodně důležité. Pro nás je tato výhra cennější o to, že jsme museli oželet služby Hrbka, jak jsem předtím popisoval. Navíc jsme Spartu nepustili za celé utkání do vážnější šance, takže myslím, že panuje velká spokojenost," pochvaloval si kapitán týmu.

Spartě navíc nepomohly ani posily z Českých Budějovic nebo exkarlovarský Kvoch, který zamířil do Sparty z Pardubic. „Získali jsme proti kvalitnímu soupeři, který zdatně posílil, důležitý bod, teď si přejeme přidat ten druhý v domácím prostředí," narážel Berger na odvetné utkání, které se odehraje na ostrovském zimním stadionu v sobotu 25. ledna od 16.15 hodin.

„Snad nás přijde opět podpořit hodně fanoušků, kterým bychom se chtěli odvděčit postupem, ale uvidíme, ještě nás čeká náročná práce," dodal závěrem Berger.