Trenér Tomáš Mariška po utkání řekl: „Jsme maximálně spokojeni. Podařilo se nám porazit takového soupeře jako Spartak, a to hned dvakrát za sebou, když před tím patnáctkrát v řadě bodoval. To je nesmírně cenné. Hlavně před play-off jsme si dokázali, že s celky ze špičky tabulky dokážeme hrát. Doufám, že se z toho poučíme a odneseme si co nejvíce poznatků do již zmíněného play-off. Věřím, že budeme co nejlépe připraveni," přeje si před vyřazovacími boji kouč juniorky.

O víkendu se v KV Areně hrají další dvě utkání MHL. Tentokrát budou junioři hostit Doněck. „Je to nevyzpytatelný soupeř. U nich se mísí švédský a kanadský styl hokeje. Každopádně i na tato utkání se musíme důkladně připravit, zregenerovat a věřím, že se nám povede stejně, jako se nám dařilo se Spartakem Moskva," dodal.

Jak sobotní, tak i nedělní utkání Vlčí smečky s Doněckem začínají shodně v 17 hodin.

HC Energie – MHL Spartak Moskva 2:1 (2:1, 0:0, 0:0). Branky a nahrávky: 7. Kohout (Gorčík), 13. Gríger (Troška) – 14. Vorobjov (Kučerkov, Pešechonov). Rozhodčí: Petuchov – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 9:8. Bez využití. Oslabení: 1:0. Diváci: 100.
Karlovy Vary: Honzík – Kvapil, Dvořák, Šafář, Škvor, Šimek, Troška – Flek, Vrána, Gorčík – Harkabus, Zadražil, Kohout – Gríger, Táborský, Fronk – Beránek, Vachutka, Csamangó.
Spartak Moskva: Šestjorkin – Kozlovskij, Děmidov, Solovjov, Jermakov, Alexejev, Pevelin, Ablajev, I. Několenko – Judov, Vorobjov, Pavljukov, Boldin, Ipatov, Chacej, Tkačuk, A. Několenko, Krutikov, Kučerkov, Klečkin, Pešechonov.