Hokejoví junioři to dokázali. Na krku měli nůž, ale hráli jako by se nechumelilo. Odvraceli konec finálové série a podařilo se jim to na jedničku. Karlovarské Energii uštědřili osmičku.

8:0. Přesně takový výsledek svítil nad ledovou plochou znojemského hokejového stadionu po závěrečné siréně druhého finálového duelu extraligy juniorů.

Znojmo vstupovalo do zápasu s Karlovými Vary s jasně rozdanými kartami. Jen vítězství je udrží ve hře o titul. První duel na půdě Karlových Varů totiž svěřenci Martina Stloukala prohráli 3:7.

„Doma do toho dáme úplně všechno. Máme skvělé fanoušky a ti nás jistě poženou dopředu,“ hlásil po zápase v Karlových Varech útočník Richard Jarůšek.

Jak znojemský forvard předeslal, tak jeho tým udělal. První opatrnou část sice vyhrál jen o jednu branku, ale co se začalo dít ve druhé a třetí části doslova zvedalo patnáct set fanoušků ze sedadel.

„První branka se dá označit za rozhodující moment celého utkání. Poté jsme se uvolnili, soupeř přestal tak úporně bránit a šlo to,“ radostně hodnotil znojemský kouč Martin Stloukal.

Během sedmi minut se prosadili Orli třikrát, vedli 4:0 a bylo to znát na jejich psychice. Karlovy Vary se sice snažily s výsledkem něco udělat, ale marně. Defenzíva jihomoravského celku společně s brankářem Kacetlem byla pozorná.

V poslední periodě Znojmo pokračovalo ve své krasojízdě. Nejdříve Karlovy Vary ustály oslabení, jenže těsně po jeho skončení uštědřili Orli svému soupeři další tvrdou ránu. Tu už neustál ani gólman Habal a přenechal své místo Endalovi.

Ani on ale nedokázal držet domácí hokejisty na uzdě. Orli zužitkovali dvojnásobnou přesilovku a dvěma góly doslova zdecimovali své protihráče. Tečku za druhým finálovým utkáním udělal Jarůšek, když těžil z přihrávky Komínka.

Orli tak porazili svého soupeře 8:0 a vynutili si třetí rozhodující zápas. Ten se bude hrát na znojemském ledě ve středu od osmnácti hodin. Pokud předvedou junioři podobný výkon jako v úterý, budou blízko historickému úspěchu znojemského mládežnického hokeje.

„Bude rozhodovat fyzická kondice. Prostě kdo déle vydrží být aktivní. A když nerozhodne toto, bude to otázka štěstí a smůly,“ předeslal Stloukal.

Statistika:

Orli Znojmo – HC Energie Karlovy Vary 8:0 (1:0, 3:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 17. Rachůnek, 32. Stehlík (Bartoš, Pospíšil), 37. Komínek (Jarůšek), 39. Komínek (Jarůšek, Bartoš), 47. Piskoř (Tichý), 52. Videlka (Pláněk, Podešva), 53. Bartoš (Jarůšek), 59. Jarůšek (Komínek, Bartoš). Rozhodčí: Šír – Dřinovský, Tošenovjan. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. Diváci: 1465. Střely na branku: 44:21.

Orli Znojmo: Kacetl – Pospíšil, Pláněk, Tichý, Latner, Stehlík, Šaur, Kún, Zika – Rachůnek, Novák, Komínek, Bartoš, Trojan, Podešva, Piskoř, Kovalský, Havlík, Videlka, Jarůšek.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (47. Endal) – Urbančok, Valeš, Šik, Táborský, Schusser, Tomeček J., Funk, Rohan – Klíma, Koblasa, Winkler, Kentoš, Vaněk, Vachovec, Baar, Švec, Kverka, Záhora.