Domácí trefy zaznamenalo trio Tomeček, Flek, Zadražil. Nakonec padli 3:4 po nájezdech. Nyní čeká energetiky zájezd do Rigy, kde se představí už v sobotu.

Aktivněji začali hosté, kteří se dostali k několika střelám, které ale nemohli domácího brankáře výrazněji ohrozit. To energetici mohli slavit už po prvním náznaku šance. Vojtěch Tomeček vybruslil zpoza branky, a poslal puk za Kondrašova. Spartak se sice snažil o odpověď, domácí ale dobře bránili. Sami mohli zahrozit v přesilovce, která se jim ale vůbec nepovedla. V 18. minutě ale hráli další početní výhodu, při které ruskému celku pořádně zatopili. Zvýšit náskok se jim však nepovedlo.

Ve druhé části začala Moskva hrát lépe, a ve 25. minutě se jí podařilo srovnat krok. Ilja Pavlukov nahodil v přesilové hře puk před branku, a kotouč skončil v síti. V polovině zápasu se dostal do úniku Medveděv, byl faulován, a tak bylo nařízeno trestné střílení. Ruskému útočníkovi ale sebral šanci Habal, když mu vypíchl puk. O necelé tři minuty později už se ale Pavel Medveděv prosadil, když si jeho střelu od modré srazil do branky Chalupa. Ve 37. minutě měli hráli domácí minutu v pěti proti třem, jejich kombinaci ale chyběla střelba.

Hned v úvodu třetího dějství se před Habalem vytvořila slušná skrumáž, brankář Energie si ale poradil. Ve 45. minutě se Karlovy Vary dostaly do útoku, a dokázaly vyrovnat, poté co se střelou nad beton se prosadil Jakub Flek. Vyrovnaný stav ale dlouho nevydržel. Jen o dvě minuty později objel Jevgenij Krutikov branku, a vrátil vedení na stranu Spartaku. Karlovarští ale nic nevzdali, a v čase 52:55 se dočkali vyrovnání. Z mezikruží se trefil Matěj Zadražil.

Branka už nepadla, a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm si ani jeden z týmů větší šanci nevytvořil. Rozhodovaly tedy samostatné nájezdy. V nich uspěl jediný hráč – Igor Boldin, a získal tím pro Spartak bod navíc.

Trenér Karel Mlejnek byl po utkání spokojený jen z části. „Co se týče zisku bodu, tak spokojeni být nemůžeme. Není to vítězství. Na druhou stranu ale musíme respektovat sílu a kvalitu soupeře. Scénář byl totožný jako v prvním utkání. Vedli jsme a po dvou třetinách jsme prohrávali 1:2. Oba zápasy jsme dovedli k remíze, ale bohužel v tom prvním nám chyběli čtyři vteřiny k tomu abychom bodovali. To se nám na podruhé povedlo. V prodloužení jsme také měli nějaké příležitosti. Škoda, že jsme nezískali druhý bod. Spartak měl ale také šance. Medveděv to dvakrát zkusil zpoza branky. Musím před hráči smeknout, protože se vydali ze všech sil. Sáhli si na dno," uznal kouč sílu soupeře.

Jakub Holubec