Karlovarští celý zápas dotahovali náskok soupeře a bohužel se ani jednou nedokázali dostat do vedení. Energetici nevstoupili do zápasu úplně šťastně, protože hned v úvodu nabídli soupeři početní výhodu pěti proti třem, kterou ruský tým využil poté co, rychlou kombinaci zakončil střelou do odkryté klece Andrej Mironov. Hosté se ale z vedení netěšili dlouho. V 8. minutě totiž využila přesilovou hru i Vlčí smečka, na 1:1 vyrovnal střelou z mezikruží Tomáš Harkabus.

Vstup do druhé části vyšel lépe Atlantu, který se dokázal během třiceti devíti sekund prosadit hned dvakrát. Nejprve se trefil Vitalij Zacepilin a vzápětí překonal Frčka v brance Energie i Dmitrij Ševčenko. Energie ale dokázala rychle odpovědět, když o dvě minuty později snížil Matěj Zadražil. A v polovině utkání bylo ještě veseleji, když se trefil Gríger.

Vyrovnaný stav ale nevydržel ani minutu, hostujícímu celku vrátil vedení Valerij Gurin. Ve 32. minutě se navíc po velkém závaru před brankou trefil Nikita Kacedym a Atlant rázem opět vedl o dva góly. Po páté brance nahradil Jakuba Frčka v kleci Energie Tomáš Fučík. Karlovarští to nevzdali, dlouho se jim ale nedařilo vyzrát na obranu soupeře.

Další puk se v síti gólmana Krasikova ocitl až v 53. minutě, kdy vstřelil kontaktní branku Daniel Hroch. vyrovnat se domácím už ale nepodařilo, a tak v úvodním zápase nové sezony podlehli Atlantu Moskevská oblast 4:5. Trenér Tomáš Mariška byl hodně zklamaný.

„Toto utkání se mi nehodnotí dobře, protože jsme ho prohráli. A mrzí mě, že jsme si ho prohráli vlastní lehkovážností a velkými chybami. Nemůžeme si zkrátka dovolit, mít deset vyloučených za třetinu. Naši hráči se nemůžou nechat dvakrát vyloučit do tří hráčů. Tam já vidím hlavní příčinu nezdaru. Na druhou stranu si zase myslím, že zhruba v půlce zápasu jsme začali hrát hru, kterou bychom chtěli praktikovat po zbytek sezony. A ve třetí třetině jsme se dokázali vrátit do hry. A klobouk dolů před hráči, kteří odehráli tu poslední třetinu," poznamenal po zápase.

HC Energie Karlovy Vary – Atlant Moskevská oblast 4:5 (1:1, 2:4, 1:0). Branky a nahrávky: 8. Harkabus (Zadražil), 27. Zadražil (Gríger, Harkabus), 30. Gríger (Hroch), 53. Hroch (Táborský) – 4. Mironov (Zorko), 24. Zacepilin, 25. Ševčenko (Gusev), 31. Gurin (Zacepilin), 32. Kacedym (Šiafotdinov).
Karlovy Vary: Frček (32. Fučík) – Šafář, Šimek, Weinhold, Běhal, Kečkeš, Michálek, Rothlisberger – Harkabus, Zadražil, Kohout – Hroch, Táborský, Gríger – Beránek, Osmík, Rubeš – Orság, Janata, Vrána.
Atlant: Krasikov – Borunov, Borčik, Krasnov, Orlov, Lukošin, Mironov, Vozovik, Zorko – Šiafotdinov, Kondratěv (A), Baranov – Zacepelin, Gurin, Gusev – Šaškov, Akimov, Kudrjavcev – Geraškin, Kacedym, Ševčenko.

                                                                                                                                                                                                       Jakub Holubec