První třetinu začali domácí mírným náporem, který vyvrcholil na začátku 12. minuty. Po typické přesilovkové kombinaci pálil na gólmana Kašíka obránce Přindiš, ale brankář puk vyrazil. Střelec si jej znovu dojel, ale tentokrát přihrával na volného Jakuba Marečka, který už neměl problém uklidit dělovkou kotouč za dezorientovaného brankáře.

Ve druhé třetině jasně dominovali Valaši ze Zlína. Nejprve vyrovnali na konci 25. minuty z trestného střílení. Exekutorem byl Petr Záhorský.

Ve 32. minutě už hosté vedli, když se dokázali prosadit v přesilovce pět na tři. Střelou do horní poloviny branky se prosadil Michal Vodný. Když přidal Škoula v čase 35:01 už na 3:1 pro ševce, tak to s domácími vypadalo zle nedobře.

Bohužel, po příznivce hokeje z lázeňské metropole se obrat ve třetí třetině nekonal. Naopak. Byli to opět hosté, kteří se zapisovali do střelecké listiny. Ve 49. minutě po tečoval puk do branky Petra Hrušky opětovně Škoula. Na konečných 1:5 upravil svojí druhou brankou v zápase Michal Vodný.

Energie – Zlín 1:5

Stav série: 0:1. Třetiny: 1:0, 0:3, 0:2. Branky a nahrávky: 13. Mareček (Přindiš, Mistoler) – 25. Zámorský, 32. Vodný (Matějíček, Holík), 36. Šoula, 49. Šoula (Křemeček, Šlahař), 54. Vodný (Holík). Vyloučení: 6:6, navíc Tomeček 10. min. Využití: 1:1. Diváci: 200.

Karlovy Vary: Hruška (Habal) – Ryžuk, Šik, Schusser, Tomeček, Přindiš, Funk, Rohan M. „C“, Dlapa – Frk, Hudák. Flieger, Kellner, Chaljavin, Mareček, Vaněk D., Mistoler, Vachovec, Baar, Kverka, Rohan T.
Zlín: Kašík (Zavadil) – Zábojník, Řezníček, Valenta, Matějíček, Zámorský, Sadil, Musil „C“ – Kundera, Fořt, Surovčík, Vaněk P., Šlahař, Sedlář, Pospíšil, Vodný, Holík, Šoula, Romig, Blinka, Křemeček.