ENERGIE KARLOVY VARY

Po třech domácích zápasech na úvod extraligy čeká hokejisty karlovarské Energie cestování na východ. Dnes se energetici od 18 hodin představí na ledě Hradce Králové, v neděli je potom čeká souboj v Olomouci.

V pátečním utkání se bude muset kouč Martin Pešout obejít bez Petra Koblasy, který obdržel od disciplinární komise trest na jeden zápas. Ve hře přitom byla stopka až na deset duelů.

Koblasa byl vyloučen v 59. minutě zápasu s Libercem, když se po skončení šarvátky s protihráčem ohnal loktem a zřejmě nechtěně trefil jednoho z mužů v pruhovaném, kteří se snažili oba „kohouty“ oddělit. „Jednání karlovarského forvarda patrně nebylo úmyslné, nicméně hráč je za své jednání plně odpovědný,“ uvedla v odůvodnění trestu disciplinární komise.

BANÍK SOKOLOV

První body si ve středu připsal v nové sezoně na své konto prvoligový Baník Sokolov, který vydřel výhru v Ústí nad Labem.

Horníci dvakrát udeřili po polovině zápasu, kdy využili dvě přesilové hry zásluhou veterána Jana Nováka.

Domácí potom snížili, ale hosté znovu kontrovali a nakonec také dovedli zápas k výhře 4:3. „S výhrou jsem samozřejmě spokojený. Určitě bylo klíčové využití přesilovek. Zápas byl z naší strany ze začátku nervózní, hrozně jsme chtěli vyhrát. Až vstřelený gól nás trochu uklidnil, pak jsme hráli dobrý hokej podle našich představ. Zbytečně jsme ale soupeře dostali do hry. Chtěl bych všem hráčům moc poděkovat za předvedený týmový výkon,“ hodnotil duel sokolovský kouč Martin Štrba.

V sobotu od 17 hodin čeká Baník třetí kolo Chance ligy a domácí duel s Havířovem.

STADION CHEB

Ve stejnou dobu, v sobotu od 17 hodin, naskočí do nového ročníku druhé ligy Stadion Cheb. Ten přivítá hosty z Písku.

V generálce Chebští vyhráli ve středu v Klášterci nad Bílinou 4:0, trenér Michal Jäger přesto příliš spokojený nebyl, jeho svěřenci strhli výhru na svou stranu až čtyřmi zásahy ve třetí třetině.

„Je třeba si uvědomit, že utkání se hraje 60 minut, ne pouze 20. Pokud takto přistoupíme k zápasům v soutěži, budeme mít problém. Od soboty si už nemůžeme jít utkání pouze zahrát, ale vyhrát ho,“ upozornil Michal Jäger před těžkým zápasem s Pískem.