Hokejisté karlovarské Energie zasáhnou do 38. kola Tipsport extraligy už dnes. V předehrávce od 18:10 hodin hostí českobudějovický HC Mountfield.
Jihočeši přijíždějí do lázeňské metropole v plné sestavě. To je jeden veliký rozdíl mezi Energií a Mountfieldem. „Jsme ve velice nepříjemné situaci. Nemůžeme počítat se třemi obránci. Mucha má virózu. Parýzek a Čutta také nebudou hrát. První jmenovaný dlouhodobě marodí s kolenem. Druhý pak má nastřelený loket,“ vysvětluje trenér Václav Baďouček.

Děravé jsou i útoky. „Nad startem Honzy Košťála stále visí otazník. Nevíme jestli bude k dispozici. Kdo určitě nebude hrát, je Pavel Kuběna. Ten musel odstoupit ze zápasu ve Zlíně se zraněným kolenem,“ pokračuje Baďouček.

Po odchodu Davida Hrušky ještě vedení klubu nenašlo odpovídající náhradu. „Nastala sice už nějaká jednání, ale nedopadla tak, jak jsme si představovali. Respektive ze všeho sešlo,“ vysvětlil Václav Baďouček s tím, že klub nechce blíže specifikovat, o jakou transakci se mělo jednat.
HC Mountfield disponuje vyrovnaným kádrem. „Velice těžko se hledají jejich individuality. Mají hráče ve všech formacích, kteří umí dát branku. Naposledy se v Litvínově prosadil dvakrát Kuchejda, který balancuje na hranici základního kádru. Budějovice jsou kompaktním týmem a tím jsou silné,“ dodal Baďouček na závěr.