Sokolovské hokejisty nečeká lehká sezona. Kvůli rekonstrukci střechy stráví její převážnou část mimo vlastní zimní stadion. Nakonec se podařilo po složitých jednáních odvrátit ty nejhorší scénáře. Jednotlivá mužstva HC Baník Sokolov již zahájila letní přípravu, následující sezona je v hrubých obrysech zabezpečena.

V klubu došlo k rozdělení manažerské funkce na obchodní a sportovní úsek. Za obchodní úsek ponese odpovědnost Karel Makovec, za sportovní potom nová tvář v klubu Jaromír Carvan, který bude zároveň působit jako asistent u A–mužstva.

Další novinkou je snaha o nastartování nového modelu spolupráce s karlovarskou Energií. V tomto duchu již proběhla mezi kluby první jednání, která budou dále pokračovat, a vyvrcholit by měla podpisem nové smlouvy, přičemž ta současná vyprší v příštím roce. Jistá je prozatím skutečnost, že sokolovská mužstva by v nově vzniklých kategoriích mladšího a staršího dorostu a juniorů měla nastupovat pod názvem HC Energie Karlovy Vary B. „Musí se to udělat, z hlediska pohybu hráčů je to nejideálnější. Základ mužstev budou tvořit sokolovští hráči, zbytek týmu potom posily z extraligových mužstev Karlových Varů,“ řekl ke změně hlavičky dorostenců a juniorů Karel Makovec.

Sokolovský mladší dorost bude hrát v této sezoně ligu mladšího dorostu, starší dorostenci krajskou ligu a junioři se zapojí hned do dvou soutěží, vedle krajské ligy juniorů budou hrát i krajskou ligu dospělých (bývalý krajský přebor).

Všechna tato mužstva, včetně A–týmu, budou hrát a trénovat v nové KV Areně. Žákovské týmy budou potom střídavě využívat led v Karlových Varech a Chebu. Přes původní potíže se podařilo zajistit i led pro základnu, která bude trénovat prozatím jednou týdně, v sobotu, rovněž v KV Areně. „Snažíme se získat nejméně další jeden led v týdnu, ale potřebujeme kvůli přepravě hráčů i s rodiči lukrativní čas po 17. hodině a ty jsou na okolních stadionech zaplněny,“ pokračoval manažer klubu Karel Makovec.

Jak dále z jednání vyplynulo, Karlovy Vary mají otevřený záměr, aby se v Sokolově hrála dorostenecká a juniorská liga a výhledově i ČP liga. Generální partner Sokolovská uhelná, právní nástupce, a. s., je ochoten pokrýt polovinu rozpočtu této soutěže. K tomu, aby se v Sokolově druhá nejvyšší hokejová soutěž opět začala hrát, chybí sehnat ještě jednoho generálního partnera.

Pod novou střechu sokolovského zimního stadionu by se měli vrátit hokejisté již v závěru letošní sezony. Předání stavby by se mělo uskutečnit k poslednímu únoru. Pokud se podaří dokončit celou rekonstrukci stadionu s předstihem, existuje i varianta, podle které začnou plochu využívat hokejisté Baníku Sokolov již dříve. ⋌

(jč, zpa)