V prvním duelu přivítaly Dračice ve velice oslabené sestavě na svém ledě soupeřky z ESY Praha. Předchozí utkání těchto celků napovídala, že pro energetičky měl být zápas jednoznačnou záležitostí. Hostující hráčky nastoupily tradičně se „zabetonovanou“ obranou s ojedinělými výpady na branku domácích a v kleci s výborně chytající Hůlkovou.

Karlovaračky zasypaly branku ESY množstvím střel, ale mnoho z nich končilo na tělech obětavě bránících soupeřek nebo ve výstroji brankářky hostí. Recept na překonání Hůlkové našly Dračice až ve 24. minutě, když Jana Orlichová pěkně nahrála Janě Fričové a ta střelou pod víko poslala Energii do vedení 1:0. O půl minuty později zvýšila Jana Pöpperlová, která zakončila rychlou akci Jany Fričové a Petry Brichové.

Na další branku Karlovaraček se čekalo dlouhých 27 minut. Mezitím ale ve 44. minutě využily hostující hráčky chybu v obraně domácích a Janou Buřičovou snížily na 1:2. Poté přišly v 53. minutě ke slovu znovu energetičky. Jana Fričová přihrála na modrou Míše Hornové a její odraženou střelu Petra Brichová dorazila do sítě. V 55. minutě se navíc skóre měnilo znovu. Branku Pražanek objela Jana Pöpperlová, přihrála Míše Hornové, její střelu ještě Hůlková vyrazila před Janu Fričovou, ta se již ale nemýlila a upravila stav utkání na konečných 4:1.

HC Energie K. Vary – HC ESA Praha 4:1. Třetiny: 0:0, 2:0, 2:1. Branky: 24. Fričová Jana (Orlichová), 25. Pöpperlová (Brichová, Fričová Jana), 53. Brichová (Fričová Jana, Hornová), 55. Fričová Jana (Hornová, Pöpperlová) – 44. Bučičová (Kovaříčková). Vyloučení: 3:5. Bez využití: 0:0.

Energie K. Vary: Sýkorová – Hornová, Schildhabelová, Kotrbáčková, Hessová – Forejtová, Bauerová, Orlichová – Fričová Jana, Pöpperlová, Brichová – Štollová.

K dalšímu utkání ligy žen do Roudnice nad Labem odjížděla Energie s dalším oslabením. I tak jim vyšel začátek zápasu na výbornou. Ve 3. minutě otevřela účet utkání Jana Fričová po uvolnění od Míši Hornové. V 9. minutě se skóre měnilo znovu. Jana Pöpperlová od zadního mantinelu našla před brankou volnou Sabinu Hajdovou, její pohotovou střelu vyrazila domácí brankářka pouze před Dominiku Forejtovou a ta nekompromisně zavěsila pod víko.

Další dvě branky padly při oslabení energetiček. Nejprve v 15. minutě rozehrála brankářka Sýkorová kotouč na Orlichovou, od které si ho převzala Dominika Forejtová a předvedla své umění. Prokličkovala se přes celé hřiště a zvýšila na rozdíl tří branek. O tři minuty později, při dalším oslabení, ujely Jana Popperlová a Janou Fričovou a po výměně puku zvýšila druhá jmenovaná zvýšila už na 4:0.

Po první třetině se tak zdálo být rozhodnuto. Ale pomalu se schylovalo k dramatu. Na začátku druhé třetiny nevyužily Dračice přesilovou hru a po nešetrném zákroku u mantinelu byla Jana Fričová odvezena k vyšetření ramene do nemocnice. Tato událost jakoby hostujícím družstvem otřásla. Ve 25. minutě inkasovaly Karlovaračky poprvé z hole Křížové. Ve 28. minutě zabránila Sýkorová stejné hráčce skórovat ze samostatného úniku, ale na střely Černé v 36. a 37. minutě již byla krátká. Od této chvíle běžel čas pro Dračice velmi pomalu. Jednobrankové vedení 4:3 udržely do konce druhé části jen s vypětím všech sil.

Po přestávce byla posílena obrana na úkor útoku. Uklidnění do hostujících řad přinesla kapitánka Jitka Bauerová v polovině třetího dějství, když převzala přihrávku Jany Orlichové, objela branku až do mezikruží a přesnou střelou k tyči zvýšila na 5:3. O půl minuty později přišla chvíle Dominiky Forejtové, když po přihrávce Evy Schildhabelové zvýšila na 6:3 a zkompletovala tak svůj hattrick v utkání. Domácím hráčkám se ještě podařilo v 59. minutě zkorigovat výsledek brankou Feixové. Po oddechovém čase již ale energetičky dotáhly utkání do vítězného konce.

HC Roudnice – HC Energie K. Vary 4:6. Třetiny: 0:4, 3:0, 1:2. Branky: 25. Křížová (Faryová), 36. Černá, 37. Černá, 59. Feixová (Křížová) – 3. Fričová Jana (Hornová), 9. Forejtová (Hajdová, Pöpperlová), 15. Forejtová (Sýkorová, Orlichová), 18. Fričová Jana (Pöpperlová), 50. Bauerová (Orlichová), 51. Forektová (Schildhabelová). Vyloučení: 5:3. Bez využití. Oslabení: 0:2.

Energie K. Vary: Sýkorová – Schildhabelová, Hornová, Brichová, Šebíková – Forejtová, Bauerová, Hajdová – Fričová Jana, Pöpperlová, Orlichová – Štollová.

(pw)