Je červen, panují slušná vedra, přesto se hraje hokej. Normálně na ledě. Po covidové pauze ale nic neobvyklého. Všichni se snaží dohnat manko z minulé sezony, kdy toho hlavně mládežnické týmy moc nenahrály.

To je příklad i Karlových Varů. Tady nejede naplno pouze tréninková hala, jak je už v letních měsících obvyklé, ale i hlavní KV Aréna.

A dveře se tady netrhnou. Směřují sem celky nejen z našeho regionu. Toho využila také agentura 4 Sport Agency pod vedením Petra Pavelce. Ta za podpory partnerů a HC Energie Karlovy Vary připravila čtyři dny plné sportu, především pak ledního hokeje, doplněné společenskými událostmi, kde měli možnost setkat se zástupci různých sportovních odvětví, výkonnostních úrovní i věku. A tak se konal golfový turnaj nebo klání starých gard. Za účasti sportovních legend České republiky.

Hlavní náplní celého čtyřdenního setkání byl ale turnaj pro hráče U17. „Nápad uspořádat na konci této nepříliš povedené hokejové sezony, drasticky ovlivněné epidemií, pro kluky narozené 2005 a mladší špičkový turnaj vznikl v návaznosti na velmi úspěšné turnaje Magda cup a Draft Session, které naše agentura realizovala v těchto pro sport těžkých časech v Polsku,“ říká Petr Pavelec z pořádající agentury 4 Sport Agency.

Při realizaci těchto turnajů byl zvolen model, kdy v každém týmu bylo maximálně 13 hráčů a jeden brankář a do jednotlivých družstev byli hráči draftováni trenéry. „Turnaje měly neskutečný sportovní náboj a opravdu vysokou sportovní kvalitu. Turnajů se účastnili námi pozvaní hráči ročníků 2004/ 2005/2006, z nichž většina již patří, nebo alespoň 'nakoukla' do širších výběrů reprezentací ČR U16, U17, a dokonce v některých případech i U18,“ přibližuje organizátor.

Veliká poptávka po pokračování potom poslala agenturu také do Karlových Varů.

Turnaje se v lázeňském městě zúčastnily dorostenecké týmy hrající extraligu, tedy domácí HC Energie Karlovy Vary, Verva Litvínov, Piráti Chomutov a Sparta Praha, plus dva celky složené z hráčů klubů z celé republiky i zahraničí, kteří se individuálně přihlásili (Vítkovice, Bílí Tygři Liberec, Havířov, Slovinsko, Švédsko…), pod názvem 4SA Hockey Team a Ice Hockey Boys.

A nakonec to byl turnaj velice kvalitní. „Snažili jsme se, aby byl na špičkové úrovni. Díky opravdu velkorysým podmínkám, které nám byly ze strany HC Energie Karlovy Vary nabídnuty, jsme mohli posunout celou akci zase o několik stupňů výše, než je na podobných turnajích obvyklé, a klukům, kteří prožili fakt příšernou sezonu, připravit exkluzivní zážitek v podobě profesionálně připraveného turnaje, s organizačním zajištěním a nejen sportovním programem, na jaký jsou zvyklí profesionální sportovci z těch největších světových akcí,“ poukazuje Petr Pavelec.

Vstup byl na všechny akce v rámci Karlovarského hokejového léta zdarma. „Tuto ideu se nám podařilo naplnit. Výhradně kladné ohlasy všech zúčastněných, ať již hráčů, trenérů, rodičů či návštěvníků akce, nám udělaly velkou radost a potvrdily naše přesvědčení, že více než půlroční přípravy a rozhodnutí organizovat takto velkou akci měly určitě smysl. Velký dík patří partnerům, v čele s hokejovým klubem HC Energie Karlovy Vary a panu Vaňkovi, který s přípravami i realizací projektu velmi ochotně a vstřícně pomáhal, a především týmu naší agentury a Dominiku Kafkovi, který předvedl exkluzivní manažerský výkon,“ poděkoval na závěr Petr Pavelec, který by rád s turnajem v Karlových Varech pokračoval. Pokud to půjde, tak zase za rok.

Golf i vystoupení Karla Holoubka
V golfovém resortu Karlovy Vary Olšová Vrata se uskutečnil turnaj HC Energie Golf Cup, kterého se zúčastnili pozvaní hosté a partneři projektu KHL a také účastníci hokejového turnaje Old Boys & Masters Cup Václav Skuhravý, Zbyněk Irgl, Tomáš Ujfaluši, Radek Bejbl, Luboš Kubík, Martin Pešout, Petr Korbel, Pavel Brendl, Lubomír Višňovský, Jiří Tlustý, Ladislav Nagy, nebo zástupci partnerů, jako byl Vlastimil Argmann, a karlovarského hokeje, Miroslav Vaněk, Bronislav Píša a další.„Parádní počasí a skvěle přichystané hřiště nabídly všem zúčastněným možnost prožít nádherný den v příjemném prostředí, a i když se hrálo o krásné ceny, šlo především o zábavu a možnost společného setkání. Tuto všichni bezezbytku využili na následném rautu zajištěném pořadateli a připraveném týmem hotelu Pupp. A zlatým hřebem celé akce bylo vystoupení hudební skupiny pana Holoubka 'U mě dobrý',“ líčí jeden z organizátorů Petr Pavelec.

Turnaj starých gard pro tým Martina Pešouta

Ve špičkovém prostředí KV Arény proběhl v rámci Karlovarského hokejového léta také hokejový turnaj „starých gard“ pod názvem Old Boys & Master cup.

Klání se zúčastnili bývalí i současní hvězdní hráči NHL, českého hokeje, několik bývalých legendárních reprezentantů České republiky ve fotbale a řada dalších zajímavých osobností z řad významných podnikatelů podporujících mládežnický sport. „Roli domácího, tedy hostitelského týmu se ujala Stará garda HC Energie Karlovy Vary, vedená legendou karlovarského hokeje Václavem Skuhravým, další tým, Wine Puck Ream, sestavil Martin Pešout, hlavní trenér 'A' týmu a sportovní manažer Energie,“ poukazuje Petr Pavelec.

Třetím mužstvem, které bojovalo o historicky první vítězství v turnaji, byl tým HWB Praha. Také tento celek měl opravdu zajímavá jména na své soupisce. „V týmu HWB zářili například Vladimír Šmicer, Jan Koller, Tomáš Ujfaluši,“ přibližuje organizátor turnaje.

Čtvrtým do party byli Black Barons, složení ze známých hokejistů, sportovců a podnikatelů ze severní Moravy a Slovenska. „I tohle uskupení mělo ve svých řadách zajímavé figury, jako byli Ľubomír Višňovský, Ladislav Nagy či Darek Stránský,“ popisuje Petr Pavelec.

Vítězem turnaje starých gard se nakonec stali Wine Puck Team kouče Martina Pešouta.