Karlovarští hokejisté nechali body v Budějovicích

České Budějovice /FOTOGALERIE/ - V 10. kole hokejové extraligy prohrála karlovarská Energie na ledě Českých Budějovice 3:4.

29.9.2009 1

Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) prohráli v 10. kole extraligy v českých Budějovicích 3:4.Foto: DENÍK/Václav Pancer

V domácí sestavě chyběl nemocný obránce Gřegořek a na soupisce nebyl ani útočník Květoň. Jihočeši doslova propásli úvod zápasu a hned po osmatřiceti vteřinách inkasovali. Skuhravého střelu z úhlu Turek jen vyrazil před sebe a nedostatečně pokrytý Dej zblízka otevřel skóre.

Druhou pohromu měl na hokejce v první přesilovce zápasu Hluchý, ale v dobré pozici minul odkrytou Turkovu svatyni. Další šanci Melenovského po přečíslení zlikvidoval Turek bravurním semaforem.

Po deseti minutách bylo vyrovnáno. V přesilovce vystřelil Sailer a Kůrka dorážkou přesně pod břevno poprvé překonal reprezentanta Mensatora v brance Energie. Více gólových příležitostí měli v prvním dějství hosté. Pletka však ve výborné pozici minul.

Přesilovka Mountfieldu na úvod druhého dějství přinesla drtivý tlak, ke gólu však chyběl větší důraz v koncovce. Hosté byli nebezpečnější. Hluchého dorážka zblízka zacinkala na břevno Turkovy klece.

Radovali se však znovu domácí. A dokonce ve vlastním oslabení. Vak vybojoval kotouč v útočném pásmu a ač faulován, dokázal zblízka podruhé překonat Mensatora. O dvě minuty později měli domácí o důvod k radosti více. Veselého nepříjemnou střelu karlovarský gólman nestačil ztlumit a štírek Mertl nadvakrát protlačil kotouč do jeho sítě.

Jihočeši byli na koni a svým výkonem bavili diváky. Veselý si vybruslil před Mensatora, ale našel jen jeho připravenou lapačku. V další přesilovce Mensator ustál těžké střely Macháčka a Ptáčka. Celá hala pak aplaudovala skvělému sólu obránce Melichara ve vlastním oslabení.

Hned v úvodu třetího dějství posvětil videorozhodčí gól exjihočecha Muchy a ze zápasu bylo drama. Obraz hry se otočil a tlačit začali hosté. Tutovku Košťála zlikvidoval Turek a při dvojnásobné přesilovce soupeře předvedl několik excelentních zákroků. Vyznamenal se především při bekhendu Melenovského. V době největšího náporu soupeře si pět minut před koncem Vak zpracoval Macháčkovo nahození, udělal kličku i brankáři Mensatorovi a zasunul na 4:2. Devatenáct vteřin před koncem snížil Kumstát, ale víc už hosté nestačili.

Hlasy trenérů:
Jan Tlačil (HC Mountfield): „Chtěli jsme začít lépe než naposledy v Mladé Boleslavi. Paradoxně jsme hned při prvním střídání inkasovali a na hráče padla deka. Těžce jsme se z toho dostávali. Ve druhé třetině mužstvo ukázalo charakter a dali jsme i góly. Ke třetí třetině už bych se raději vyjadřovat nechtěl. Fin Tähtinen přichází na dvoutýdenní zkoušku. Centra potřebujeme, takže ho otestujeme a uvidíme.“

Mikuláš Antoník (Karlovy Vary): „Dali jsme sice rychlý gól, ale soupeř v přesilovce dokázal vyrovnat. Hodně důležitá byla druhá branka soupeře, kterou jsme dostali po hrubé chybě ve vlastní přesilovce. Soupeř nám odskočil na dvoubrankový rozdíl, ale šťastně jsme snížili na 3:2. Po nepochopitelné chybě v rozehrávce v rozehrávce zvýšil soupeř na 4:2 a náš závěrečný gól už nic neřešil. Mužstvo bojovalo, ale drobné chyby ho sráží dolů.“

Č. Budějovice – K.Vary 4:3

Třetiny: 1:1, 2:0, 1:2. Branky a nahrávky: 11. Kůrka (Sailer), 27. Vak, 29. Mertl (Veselý), 55. Vak (Macháček) – 1. Dej (Skuhravý), 41. Mucha (Skuhravý), 60. Kumstát (Pletka, Mucha).Muž zápasu: Vak. Rozhodčí: Mikula, Šír – Čech, Poruba. Vyloučení: 8:5 (navíc dom. Snopek 10 min.). Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4462.

Mountfield: Turek – L. Poživil, Vydarený, Ptáček, Macháček, Snopek, Melichar, Jank – Kůrka, Mertl, Veselý – Gulaš, Vak, Hřebejk (41. Rod) – Sailer, Šimánek, Kotrla – M. Hudec, Huml, Melichárek. Trenéři Tlačil a Kupka.

K. Vary: Mensator – Mucha, Brňák, Dobroň, Hájek, Němec, Prošek, Parýzek, Schmidt – Dej, Skuhravý, Košťál – Melenovský, Kristek, Hluchý – Kumstát, Pech, Pletka – Zucker, Haščák, Zaťovič. Trenéři Paleček a Antoník.

Autor: Pavel Kortus

29.9.2009 VSTUP DO DISKUSE 1

Na tržiště přijedou farmáři

Mezinárodní taneční soutěž Grand Prix v Chebu bude mít letos výročí 25 let.

Prestižní taneční soutěž slaví čtvrtstoletí

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Karlovy Vary - Každý amatérský autor z České republiky se může zúčastnit literární soutěže, kterou letos už pojedenácté vyhlásila karlovarská krajská knihovna.

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Karlovy Vary – Svátek naturální kulturistiky a fitness? Ano, přesně tak. Fanoušci tohoto sportu si přišli během sobotního dne zcela jistě na své. Na programu totiž byl ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.