Junioři slaví další důležité vítězství v boji o play-off. Výhra nad Jihlavou se vůbec nerodila lehce. Po výborné první části přišel menší útlum. Energetici se ale mohli spolehnout na Vladislava Habala v brance. Utkání také výborně vyšlo obránci Martinu Funkovi, který si připsal dva body za gól a asistenci a pomohl ke konečnému vítězství 3:1.

Na začátku utkání hrály oba týmy vyrovnanou partii. Šance byly k vidění na obou stranách a byl to tvrdý boj. Z dálky to zkoušel hostující Brabec, Habal ale vytáhl pohotový zákrok. A domácí brzy začali tlačit. Do první velké šance se dostal Vaněk, hostující Rittich ale jeho dorážku z úhlu pokryl. Hudákovu ránu zase zastavila tyč. Jihlava však hru v obraně nezlepšila ani po těchto varováních, a tak přišel trest. Martin Funk projel lehce do útočného pásma a střelou švihem nedal brankáři hostů šanci. A za chvíli bylo pro Duklu ještě hůře. Energetici se probili přes modrou čáru a Marek Švec napálil kotouč do sítě. Hosté se do konce první třetiny už na kloudnou akci nezmohli.

Hned v úvodu druhé části ale dokázali snížit. Martin Brabec jel sám na karlovarského gólmana a dokázal ho prostřelit. Vzápětí ujel domácí Kentoš a byl ve stejné situaci, kterou využil ke snížení Brabec. Karlovarský útočník ale neuspěl. Hra byla více vyrovnaná, nehrálo se ale moc plynule. To hlavně kvůli mnoha vyloučením na obou stranách. Ani přesilovky však oběma soupeřům ke gólům nepomohly. Největší příležitost měl hostující Kuřítko, na jeho dělovku ale Habal pohotově zareagoval a zabránil vyrovnání.

Po druhé přestávce se musel činit hlavně jeho protějšek Rittich. Výborně vychytal Šika, který si najel do dobré pozice, a poté neinkasoval při oslabení, ve kterém hrál jeho tým ve třech. Jihlavští to zkoušeli hlavně tvrdými střelami z dálky. Domácí jim toho totiž moc nedovolili. Rozhodující moment utkání přišel sedm minut před koncem. Hostující brankář si neporozuměl s obranou a Miroslav Hudák měl před odkrytou klecí lehkou práci. V závěru měli Jihlavští ještě možnost přesilovky, nedařilo se jim ale zavézt puk do třetiny a s výsledkem už nedokázali nic udělat.

Trenér Karel Mlejnek mohl být po zápase spokojený. „Odehráli jsme výbornou první třetinu. V ní jsme měli rozhodnout. Bohužel jsme ve druhé třetině hned inkasovali. A pak už jsme se nedokázali vrátit ke svojí hře. Ale jsme rádi, že jsme vyhráli,“ poznamenal po zápase.
Pavel Zamrhal stál na lavičce Dukly a několikrát se na své svěřence zlobil. „Po první třetině, kterou jsme prohráli 0:2, jsme se ještě dokázali dostat na kontakt. Chyba gólmana nás ale připravila o možnost hrát na konci power– play. Ale ten zápas jsme víceméně brali už jako přípravu na další sezónu,“ přidal.

HC Energie - HC Dukla Jihlava 3:1 (2:0, 0:1, 1:0). Branky a nahrávky: 12. Funk, 15. Švec (Funk), 53. Hudák - 22. Brabec (Tobola). Rozhodčí: Turčan - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 48. Střely: 50:31.

Karlovy Vary: Habal (Endal) - Valeš, Šik, Koblasa, Matyáš, Schusser, J. Tomeček, Funk, Zadražil - Andrlík, V. Tomeček, Hudák, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Baar, Švec, Kverka, Záhora.
Jihlava: Rittich (Jiří Šťastný) - Dobrovolný, Jaroslav Šťastný, Tobola, Kolda, Martínek, Randa, Čurilla - Matějka, Brychta, Střecha, Prokš, Štěpán, Malec, Pěška, Zídek, Kuřítko, Mikeš, Brabec, Pometlo.

(hol)