Jaké jsou vaše dojmy z utkání?
Pokaždé když utkání takto dopadne, tak máme v šatně radost. Uleví se nám. Já se ale trochu vrátím. Bavil jsem se s kamarádem, který mi řekl, že ta vítězství někde někomu musíte dát, tak abyste si je jednou vzali zpátky. To se v zápasech se Spartou a Kladnem povedlo. Ztratili jsme dvě utkání a teď jsme si vzali body zpět. Potřebovali bychom uhrát nějakou šňůru, tak abychom se posunuli do středu tabulky. Takto jsme stále na hraně. Teď nás čeká cesta do Třince, kde to budeme mít hodně těžké.

Vedli jste celé utkání, ale maximálně 3:1. Sparta vždy váš náskok dokázala smazat…
Do třetí třetiny jsme šli za stavu 3:2 a s tím, že oni musí hrát. My musíme hru kontrolovat. Po padesáti vteřinách to bylo všechno jinak. Bylo to 3:3. Poslední zápasy nám jasně ukazují, že se musí hrát do poslední vteřiny. Soupeři si nic nedarují a hraje se o každý bod. Celá soutěž je velice vyrovnaná, to ukazuje i to, že má svoji kvalitu. Nedá se nic předvídat.

I když je Sparta letos poslední, tak nepůsobí jako v minulých letech Mladá Boleslav…
To rozhodně ne. Osobně si myslím, že je to jen otázka času, kdy oni se posunou v tabulce do vyšších pater. Na druhou stranu nám pomohlo, že jsme vyhráli a odskočili jsme jim. Hrálo se o pomyslných šest bodů. Netroufám si ale říci, kdo bude dole.

Vás čeká další utkání v úterý, kdy se představíte v Třinci. Máte mu co vracet. Doma jste s tímto soupeřem prohráli…
Jim se na nás dlouhodobě daří. A to už od doby, kdy k nim přišel brankář Čechmánek. Jsou velice silní a nepříjemní. Na druhou stranu my jsme tým, který dokáže sebrat body těm nejsilnějším, a tam, kde má vyhrát, prohrává. Možná se nám povede překvapit i v Třinci.

Cíl je tedy jasný. Získat nějaký ten bodík…
Každý bod je dobrý. To jsem si říkal i v zápase se Spartou. Minutu před koncem to bylo 4:4 a já bych bod bral. Na druhou stranu by nás takový výsledek možná trochu mrzel, ale povedly se tři. Vyhráli jsme a to je výborné.