Z kabiny Energie

Svěřenci Davida Bruka mají jeden zápas k dobru, jelikož nedělní duel s Plzní je přeložen na únor a uskuteční se v rámci Winter Classic. Naposledy se tedy Karlovy Vary střetly s Olomoucí a zaznamenali první porážku od začátku soutěže. Těsné vedení, které si kohouti vytvořili v prostřední části nedokázala Energie nakonec stáhnout. I přes to se Karlovarští drží v přední části tabulky se ziskem šesti bodů.

Důležitou roli v bodovém zisku zastává gólman Dominik Frodl, který aktuálně patří mezi TOP 10 brankářů extraligy. Kanadskému bodování na západě Čech vévodí Jan Hladonik a o pár bodů méně má Tomáš Rachůnek, který pokořil hranici 300 bodů v karlovarském dresu.

Že zápasy rozhodují speciální týmy je jasné. A právě Energii se v přesilových hrách daří naprosto výborně. Má 50% úspěšnost a dokázala vstřelit už sedm gólů. Ve hře v oslabení se energetikům také daří s procentuální úspěšností kolem 89%.

V minulém utkání chyběli trenérům dvě tváře, a to Joona Huttula a Lukas Zetterberg, který se potýkal s menším zdravotním problémem.

Hokejisté Olomouce porazili karlovarskou Energii 4:3.
První porážka pro Vary! Olomouc sekla Energii dvěma góly v závěru

Z kabiny Mladé Boleslavi

Mladoboleslavší se po čtyřech odehraných kolech nachází na devátém místě s pěti body. Zaznamenali dvě porážky, jednu výhru v samostatných nájezdech a nakonec vyhráli na domácím ledě proti Kometě 6:3. Díky čtyřem využitým přesilovým hrám tak bruslaři zaznamenali první vítězství za plný počet bodů.

Matti Järvinen si v novém působišti připsal už 6 kanadských bodů za tři branky a tři asistence. V brankovišti dostává prostor Filip Novotný, který zatím odchytal všechna utkání.

Bruslaři mají kvalitní přesilové hry a jsou ihned na druhém místě za Energií v jejich úspěšnosti. Ovšem ve hře v oslabení se už svěřencům Jiřího Kalouse daří méně. Z 19 oslabení inkasovali 5 gólů. Na druhou stranu Mladá Boleslav nepatří mezi nejvylučovanější celky extraligy.