Z kabiny Energie

V minulém klání s Litvínovem trápila energetiky střelecká impotence. Přes 40 střel vyslala družina Davida Bruka, ale pouze jeden pokus byl gólový, a to střela v podání Dalimila Mikysky. Během celého klání tahala Energie za kratší konec a tři body z podkrušnohorského derby putovaly na sever Čech.

Po 8 kolech se Karlovarští se ziskem 12 bodů nachází na 6. místě. Ve využití přesilových her se nadále nachází v předních příčkách tabulky. Nejaktivnějších střelcem je Ondřej Beránek, ale jeho úspěšnost střelby je 10%. Nejvyšší procentuální úspěšnost má Filip Koffer s 50%. Nejproduktivnějším hráčem je stále Tomáš Rachůnek.

V brankovišti se zatím dostalo prostoru pouze Dominiku Frodlovi a Vladislav Habal na svou letošní premiéru teprve čeká.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři jsou na 7. místě taktéž s 12 body. Zaznamenali 4 výhry a 4 porážky. V posledním utkání na svém ledě přivítali Mladou Boleslav. Vyrovnaný dule se rozhodl ve třetí třetině, kdy se Třinci podařilo dovést utkání do vítězného konce.

Kanadské bodování v Třinci vede Martin Růžička s 10 body. V brankovišti dostává více prostoru Marek Mazanec, který odchytal 447 minut. V přesilových hrách se draci pohybují uprostřed tabulky a při hře v oslabení jsou lehce podprůměrní.

Souboj velice vyrovnaných mužstev startuje v neděli od 17.00 hodin. Podaří se Energii dobít tvrz Ocelářů?